more_horiz

"Selekcjoner stosuje indywidualne podejście do członków kadry". Szef PZPN o przygotowaniach do meczu z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 21:52
- Rozmawiamy bardzo dużo z Czesławem, ale nie mamy zawodników fizycznie na żadnym zgrupowaniu. Najbliższe zgrupowanie będzie bardzo krótkie, może uda się zorganizować to tak, że zawodnicy przyjadą wcześniej. Trener indywidualnie rozmawiał z każdym zawodnikiem - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Kulesza, prezes PZPN. 
- Jesteśmy wszyscy przygotowani do tego meczu, ale wiemy, że to jest tylko sport i o tym, jaki będzie wynik, dowiemy się 24 marca -  mówił Kulesza.
- Jesteśmy wszyscy przygotowani do tego meczu, ale wiemy, że to jest tylko sport i o tym, jaki będzie wynik, dowiemy się 24 marca - mówił Kulesza.Foto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Reprezentacja Polski już niebawem rozegra swoje pierwsze spotkanie za kadencji prezesa PZPN Cezarego Kuleszy. Czesław Michniewicz, wybraniec działacza na najważniejsze stanowisko w strukturach szkoleniowych polskiej piłki, kontynuuje swoje spotkania z piłkarzami, których widzi w kadrze.

Przygotowania, które rozpoczął selekcjoner polskiej reprezentacji skomentował prezes PZPN. 

- Rzeczywiście Czesław Michniewicz bardzo dużo podróżuje, rozmawia z piłkarzami, również potencjalnymi kandydatami do powołania. Jest to duży obszar, który Czesław sobie nakreślił. (...) Nie pomija nikogo. Zaczął od kapitana. Ta rozmowa była trzy godzinna. Był bardzo zadowolony z tej rozmowy, z to co mi powiedział, Robert również. Widać było, że te trzy godziny skończyło się miło - podkreślił. 

- Jesteśmy wszyscy przygotowani do tego meczu, ale wiemy, że to jest tylko sport i o tym, jaki będzie wynik, dowiemy się 24 marca - mówił Kulesza.

Na pierwszym posiedzeniu zebrała się Społeczna Rada Sportu. Jej członkowie mają przedstawiać władzom centralnym propozycje rozwiązań w zakresie rozwoju kultury fizycznej.

Posłuchaj
22:22 PR24_mp3 2022_02_16-20-06-20.mp3 Cezary Kulesza o przygotowaniach do meczu z Rosją ("Magazyn sportowy") 

Jednym z nominowanych członków jest Cezary Kulesza, który tak mówi o celach, które mu przyświecają: - W szczególności będę dbał o dobro polskiej piłki, ale również o dobro innych dyscyplin. Po to ta rada została stworzona, żeby pomóc w jakiejś decyzyjności panu ministrowi.

W styczniu podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Sportu i Turystyki szef resortu Kamil Bortniczuk powiedział, że Rada Sportu ma być platformą wymiany pomysłów, doświadczeń i spostrzeżeń.     

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: "Magazyn sportowy"

Prowadził: Mateusz Ligęza

Gość: Cezary Kulesza (prezes PZPN)

Data emisji: 16.02.2022

Godzina emisji: 20.06

kmp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem