more_horiz

Polskie siatkarki walczą w mistrzostwach świata. Jak prezentuje się ich forma?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 21:40
Polskie siatkarki grają w mistrzostwach świata. O całym turnieju, przeciwnikach i formie polskich siatkarek rozmawiali autorzy Magazynu Sportowego na antenie Polskiego Radia 24.
Polki walczą w grupie B mistrzostw świata
Polki walczą w grupie "B" mistrzostw świataFoto: PAP/Adam Warżawa

Polskie siatkarki w piątek rozpoczęły udział w mistrzostwach świata od wygranej w holenderskim Arnhem z Chorwacją 3:1. Biało-Czerwone, podobnie jak inne zespoły grupy B, przeniosły się już do Gdańska, gdzie rozegrają kolejne mecze fazy grupowej

Dyspozycja Polek

W magazynie sportowym autorzy poruszyli temat formy polskich siatkarek. Jak podkreśla redakcja sportowa Polskiego Radia 24, wygrana z Chorwacją nie przyszła łatwo, ale zwycięstwo w pierwszym meczu sprawiło, że Biało-Czerwone czują się mocniejsze przed polską częścią turnieju.

- Jesteśmy mocnym zespołem, który potrafi wyjść z każdej sytuacji. Nawet w trzecim secie, w którym dość wyraźnie przegrywałyśmy, potrafiłyśmy się odbić i wygrać. To dla nas umocnienie mentalne, które dało nam dużą pewność siebie. To było bardzo ważne zwycięstwo - zapewniła Zuzanna Górecka. 

Górecka, opisując spotkanie z Chorwacją, nawiązała też do niespodziewanego wyniku innego meczu grupy B, w którym Tajlandia pokonała po tie-breaku Turcję

- Te pierwsze mecze są trudne, ciężkie. Mecz Tajlandii z Turcją pokazał, że takie spotkania mogą się różnie ułożyć. Dlatego jestem szczęśliwa, że wygrałyśmy - wyjaśniła przyjmująca polskiej kadry. 

19. edycja MŚ siatkarek odbywa się w dniach 23 września - 15 października. Podczas turnieju zostanie rozegranych 100 meczów. Polskimi miastami gospodarzami są: Gdańsk, Łódź i Gliwice.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
12:27 PR24_mp3 2022_09_27-20-07-15.mp3 Polki walczą w grupie "B" mistrzostw świata (Magazyn sportowy)

* * *

Audycja: "Magazyn sportowy"

Prowadzi: Andrzej Grabowski 

Gość: Luiza Złotkowska (sekretarz generalna stowarzyszenia OlimpijczycyPL) 

Data emisji: 27.09.2022

Godzina emisji: 20.07

dz

Zobacz także

Zobacz także