more_horiz

"Trzeba będzie mocno grać w ofensywie". Rafał Bała o meczu polskich siatkarek z Dominikaną

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 20:42
- Z Dominikaną może jednak nie być tak łatwo. Dziś trudny na pewno mecz i trzeba się będzie nie tylko umiejętnie kiwać czy grać w obronie, ale przede wszystkim bardzo mocno w ofensywie - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Bała.
Rafał Bała o meczu Polska-Dominikana: przed Polkami trudne zadanie.
Rafał Bała o meczu Polska-Dominikana: przed Polkami trudne zadanie.Foto: PAP/Adam Warżawa

Polskie siatkarki mają już za sobą trzy zwycięstwa w mistrzostwach świata i prowadzą w tabeli grupy B. Dziś zmierzą się z drużyną, która to prowadzenie może im odebrać. W tegorocznej Lidze Narodów Dominikana pokonała Polskę 3:2. Zajęła 9. miejsce w klasyfikacji końcowej, podczas gdy biało-czerwone były 13. Libero reprezentacji Polski, Maria Stenzel zapewnia, że Polki zdają sobie sprawę, z kim przyjdzie im się zmierzyć.

Przed Polkami trudne zadanie

Na antenie Polskiego Radia 24 do meczu siatkarek odniósł się przebywający na miejscu Rafał Bała. Zapytany o to, czy dziś najtrudniejsze zadanie przed polskimi zawodniczkami, wskazał, że "tak się wydaje". - Dominikana to rzeczywiście jest zespół, który dwa miesiące temu był w lidze narodów. Pokonał reprezentację Polski, to było zwycięstwo 3:2, zacięty mecz - ocenił. - Wtedy nie mieliśmy jednak w swoich szeregach Magdaleny Stysiak, która odpoczywała po kontuzji. Teraz wróciła i gra tutaj znakomicie, zdobywa ponad 20 punktów niemal w każdym meczu - zaznaczył.

- Z Dominikaną może jednak nie być tak łatwo - wskazał. - Dziś trudny na pewno mecz, trzeba się będzie nie tylko umiejętnie kiwać czy grać w obronie, ale przede wszystkim bardzo mocno w ofensywie i liczymy tutaj na Magdalenę Stysiak, ale także na Oliwię Różański - powiedział. - Mamy też nadzieję, że kilka punktów dołoży z lewego skrzydła Zuzanna Górecka - dodał.

- Jest to czwarty mecz i jeśli byłoby to czwarte zwycięstwo, to byłoby naprawdę bardzo, bardzo dobrze - podkreślił. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:02 2033.mp3 Przed Polkami trudne zadanie. Rafał Bała o meczu Polska-Dominikana (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: "Magazyn sportowy"

Prowadzi: Tomasz Kowalczyk

Gość: Rafał Bała

Data emisji: 29.09.2022

Godzina emisji: 20.06

jb

Zobacz także

Zobacz także