Tomasz Bartnik podwójnym wicemistrzem świata w strzelectwie

2022-10-26, 20:59

Tomasz Bartnik podczas zawodów . Foto: Archiwum prywatne Tomasza Bartnika

Tomasz Bartnik zdobył w Kairze srebrny medal mistrzostw świata w strzelectwie sportowym. Polak w konkurencji strzelania z karabinu sportowego na dystansie 300 metrów z postawy leżąc, przegrał tylko z Norwegiem Simonem Claussenem.

Wynik 598 punktów dał Tomaszowi Bartnikowi drugie miejsce. Zaledwie punktu zabrakło mu do lidera tabeli Simona Claussena z Norwegii, który w 6 seriach stracił zaledwie 1 punkt (599 pkt.) i zdobył złoto. Trzecie miejsce na podium przypadło zawodnikowi z Austrii. Alexander Schmirl zdobył 597 punktów.

Tomasz Bartnik podwójnym wicemistrzem świata w strzelectwie (Magazyn sportowy) 23:11
+

To już drugi medal Bartnika w tych mistrzostwach. W miniony weekend Tomasz Bartnik zdobył swoje pierwsze srebro na mistrzostwach w Kairze, w karabinie na 50 metrów z trzech postaw. To olimpijska konkurencja, więc jednocześnie wywalczył olimpijską kwalifikację dla polskich strzelców na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.