more_horiz

Ważą się losy Czesława Michniewicza. Waldemar Prusik: w Katarze można było więcej osiągnąć

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2022 21:04
W czwartek zarząd PZPN wysłuchał mundialowego raportu selekcjonera Czesława Michniewicza. Związek wciąż nie przedłużył wygasającej z końcem roku umowy z trenerem. - Mamy bardzo dobrych zawodników i być może potrzebne jest inne spojrzenie na kadrę. Pewnie trener z zagranicy miałby inne podejście, taką kandydaturę też trzeba rozważyć - mówił w Polskim Radiu 24 były kapitan reprezentacji Polski Waldemar Prusik. 
Cezary Kulesza (L) ma w najbliższym czasie zadecydować, czy Czesław Michniewicz (P) pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej, czy też dojdzie do zmiany
Cezary Kulesza (L) ma w najbliższym czasie zadecydować, czy Czesław Michniewicz (P) pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej, czy też dojdzie do zmianyFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Mimo że selekcjoner zrealizował główne cele, jakie postawił przed nim PZPN, czyli awans na mundial, utrzymanie w dywizji A Ligi Narodów i wyjście z grupy na MŚ w Katarze, wszystko wskazuje na to, że nad jego głową zbierają się ciemne chmury. Czesławowi Michniewiczowi zarzuca się odpowiedzialność za toporny styl gry reprezentacji i marnowanie ofensywnego potencjału kadry. - Można były więcej uzyskać ma mundialu. Szkoda, że zawodnicy dali się przekonać, iż wystarczy wyjść z grupy, do defensywnego stylu gry. To nie pozwoliło im rozwinąć skrzydeł. Trenerowi Michniewiczowi będzie bardzo trudno pracować z tymi zawodnikami, bo dochodzą też do tego kwestie pozasportowe - powiedział były kapitan reprezentacji Polski Waldemar Prusik. 

Nie brakuje spekulacji nt. potencjalnych następców 52-letniego szkoleniowca. W orbicie zainteresowań PZPN mieli się znaleźć m.in. Andrij Szewczenko i Nenad Bjelica. - Wcześniej warto było się zastanowić nad kandydaturami Adama Nawałki i Jana Urbana. W polskiej lidze bardzo dobrze pracuje Marek Papszun. Mamy bardzo dobrych zawodników i być może potrzebne jest inne spojrzenie na kadrę. Pewnie trener z zagranicy miałby inne podejście, taką kandydaturę też trzeba rozważyć - stwierdził Prusik. 

Posłuchaj
22:11 PR24 2022_12_16-20-06-14.mp3 . Waldemar Prusik: w Katarze można było więcej osiągnąć (Magazyn sportowy)

 

W turnieju w Katarze Polska w fazie grupowej zremisowała z Meksykiem 0:0, wygrała z Arabią Saudyjską 2:0 i przegrała z Argentyną 0:2. W 1/8 finału biało-czerwoni ulegli 1:3 Francji i odpadli z rywalizacji. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Magazyn sportowy"

Prowadzący: Grzegorz Nowaczyk 

Gość: Waldemar Prusik (były kapitan reprezentacji Polski)

Data emisji: 14.12.2022

Godzina emisji: 20.06

PR24/jt

Zobacz także

Zobacz także