X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Alarmy bombowe w Polsce: co za nimi stoi?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 19:35
Policja udaremniła w ostatnim czasie dwie próby zamachów – we Wrocławiu i warszawskich Włochach. Czy te akty wynikają z frustracji obywateli czy działalności służb wywiadu? O tym w Polskim Radiu rozmawiali Sebastian Gajewski (Centrum Im. Ignacego Daszyńskiego) i Cezary Gmyz (TV Republika, tygodnik DoRzeczy).
Audio
  • 27.05.16 Dr Sebastian Gajewski: „Część osób zaczyna uważać, że te normy, które dotychczas obowiązywały, przestają być aktualne i to pole dla różnych radykalizmów (…)”.
Paweł R. (w czerwonej bluzie) zatrzymany ws. podłożenia ładunku wybuchowego we wrocławskim autobusie opuszcza po przesłuchaniu wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej we Wrocławiu,
Paweł R. (w czerwonej bluzie) zatrzymany ws. podłożenia ładunku wybuchowego we wrocławskim autobusie opuszcza po przesłuchaniu wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej we Wrocławiu,Foto: PAP/Maciej Kulczyński

W opinii dr Sebastian Gajewski, sytuacja polityczna w Polsce może sprzyjać zachowaniom anarchistycznym.


Dr Sebastian Gajewski, foto: PR24/PJ Dr Sebastian Gajewski, foto: PR24/PJ

– W warunkach, w których urzędująca władza publiczna w sposób jawny próbuje kwestionować obowiązujący porządek prawny i konstytucyjny, tworzy się stan anomii. Część osób zaczyna uważać, że te normy, które dotychczas obowiązywały, przestają być aktualne i to pole dla różnych radykalizmów – diagnozował problem Gajewski.

Innego zdania był Cezary Gmyz. Dziennikarz podejrzewa, że alarmy bombowe mogą wynikać z działalności rosyjskich służb specjalnych, które mogły być uaktywnione przez szczytem NATO, który odbędzie się w dniach 8-9 lipca w Warszawie.


Cezary Gmyz, foto: PR24/TB Cezary Gmyz, foto: PR24/TB

 

– Interes w zdestabilizowaniu szczytu NATO być może ma w Polsce opozycja antysystemowa czy anarchistyczna, natomiast zdecydowanie większy interes w tym, żeby pokazać, że Polska jest krajem niestabilnym i nieprzygotowanym do wyzwań terrorystycznych mają Rosjanie. Niebranie pod uwagę aktywności rosyjskich służb specjalnych w obliczu zbliżającego się szczytu NATO byłoby naiwnością – powiedział gość Debaty Dnia.

W programie była również mowa o sporze wokół Trybunały Konstytucyjnego i najnowszych sondażach poparcia dla poszczególnych partii politycznych.

Debatę Dnia prowadził Krzysztof Grzybowski

Polskie Radio 24/dds/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak