Wyrok TK: Ustawa o Trybunale częściowo niekonstytucyjna
Trybunał Konstytucyjny orzekł, że nowa ustawa regulująca jego działalność jest częściowo niezgodna z konstytucją. O sporze wokół Trybunału mówili w Debacie Dnia Marcin Piasecki (Rzeczpospolita), Stanisław Skarżyński (OKO.press) i Antoni Trzmiel (TVP, Polskie Radio).
2016-08-11, 18:30
Posłuchaj
– W sporze o Trybunał Konstytucyjny wszystkie role są rozpisane jak w porządnej greckiej lub szekspirowskiej tragedii – wszystko musi toczyć się swoim torem aż do tragicznego końca – uznał Stanisław Skarżyński.
Zdaniem Marcina Piaseckiego, sprawę Trybunału Konstytucyjnego „załatwi” czas, choć będzie to rozwiązanie problematyczne.
– Skład Trybunału będzie się zmieniał – kolejni jego sędziowie, łącznie z prezesem. będą odchodzić. W związku z tym ekipa rządząca powoli spełni swoje cele – powiedział gość Polskiego Radia 24.
W opinii Antoniego Trzmiela, cały spór o Trybunał Konstytucyjny unaocznia nam słabości obecnej konstytucji.
REKLAMA
– Bez noweli konstytucji zawsze będziemy mieli takie rzeczy, które powodują, że w działaniu koła zamachowego, które wybierają Polacy, przeszkodzą skuteczne organy – utrzymywał gość Debaty Dnia.
W programie była również mowa m.in. o katastrofie smoleńskiej.
Audycję prowadził Grzegorz Frątczak.
Polskie Radio 24/dds
REKLAMA
Data emisji: 11.08.2016
Godzina emisji: 17.15
REKLAMA