X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Drugie czytanie projektu o ustroju sądów. "Pakiet reform Ziobry wprowadza dużo normalności"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 18:00
W Sejmie odbyło się drugie czytanie poselskiego projektu nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych. Zmienia on między innymi zasady powoływania i odwoływania prezesów sądów, zwiększając uprawnienia ministra sprawiedliwości oraz wprowadza zasadę losowego przydzielania spraw sędziom. O reformie wymiaru sprawiedliwości w Debacie Dnia mówili Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie) i Mikołaj Wójcik (Fakt).
Audio
  • 07.06.2017 Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie) i Mikołaj Wójcik (Fakt) o reformie wymiaru sprawiedliwości.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Piotr Kamionka/REPORTER/EastNews

Mikołaj Wójcik wskazywał, że jeśli chodzi o funkcjonowanie sądów, pakiet reform Zbigniewa Ziobry wprowadza tam dużo normalności. – Sytuację, w której Temida będzie bardziej przypominała tę słynną postać z zawiązanymi oczami, trzymającą wagę, a nie to, co mamy dzisiaj – ocenił. Podkreślił jednak, że nierozwiązaną kwestią pozostaje ustawa o KRS, które „ma całkiem dobre założenie, ale jeden minus”. – Konstytucja określa kadencję KRS, którą nagle PiS ustawą zamierza skrócić. To wyrwanie serca logice legislacji – wyjaśnił.

Jacek Liziniewicz mówił, że skoro prezydent jest przeciwny ustawie o KRS, to zapewne zaskarży ją do Trybunału Konstytucyjnego, albo zawetuje. – Z mojej perspektywy, to będzie dużo ciekawsze, co będzie się z nią działo potem, gdy opuści Sejm – tłumaczył. Gość zaznaczył także, że przez ostatnie 60 lat sędziowie wszystko ustalali między sobą, a, jak się okazuje, to niezbyt się sprawdza. – Mało znam osób, które były w sądzie i są zadowolone, jak to wszystko przebiega. Gdyby sędziowie mieli cień chęci budowania w społeczeństwie poczucia sprawiedliwości, zaczęliby od siebie – przekonywał.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/ip

_____________________

Debata dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 07.06.2017

Godzina emisji: 17:08


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po Kongresie Prawników Polskich: "Zebrało się środowisko zakochane w procedurach”

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 08:13
- Bardzo niedobrze byłoby redukować istotę Kongresu Prawników Polskich do buczenia i wychodzenia z sali. Istnieje konsensus, że system sprawiedliwości musi zostać zreformowany. Pierwszym problemem jest przewlekłość postępowań, a drugim uznaniowość orzeczeń sądowych – mówiła w audycji Debata Poranka redaktor Katarzyna Kozłowska. Gościem debaty był też politolog Piotr Pałka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burzliwa dyskusja nad projektem o KRS

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 15:29
Sejmowa Komisja Sprawiedliwości zakończyła prace nad rządowym projektem dotyczącym zmian z Krajowej Radzie Sądownictwa. Przewiduje on m.in. powstanie w KRS dwóch izb oraz wygaszenie, po trzydziestu dniach od wejścia noweli w życie, kadencji jej piętnastu członków-sędziów. Ich następców wybrałby Sejm, a nie jak dziś - środowiska sędziowskie. O sytuacji sędziów mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Gomoła ze Stowarzyszenia Fair Play.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w KRS. "Krok w dobrym kierunku"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 15:33
Sejm przeprowadził w środę drugie czytanie rządowego projektu zmian w Krajowej Radzie Sądownictwa. Przewiduje on m.in. wygaszenie kadencji 15 członków Rady i wybór następców przez Sejm. Dziś sędziów do KRS wybierają środowiska sędziowskie. W Gorącym Temacie komentarz Adama Tomczyńskiego, prawnika, byłego sędziego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Kaleta: chcemy zatrzymać dziką reprywatyzację

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 16:38
– Hanna Gronkiewicz-Waltz nie chciała badać błędnych decyzji swoich urzędników, zrobi to bezstronny organ – mówił w Rozmowie PR24 Sebastian Kaleta, członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. W czwartek Sejm ma powołać ostatniego członka komisji – Pawła Rabieja z Nowoczesnej – co pozwoli jej na formalne rozpoczęcie pracy.
rozwiń zwiń