X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Taśmy prawdy. "Kazimierz Sowa wyszedł z roli księdza"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2017 12:14
– Ksiądz nie powinien wchodzić w rolę polityka – komentował w Polskim Radiu 24 Jarosław Włodarczyk, prezes Polska Press Club. W Debacie Dnia o opublikowanych przez TVP Info nagraniach z udziałem m.in. ks. Kazimierza Sowy mówił również Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy Gazety Polskiej Codziennie.
Audio
  • 9.06.17 Debata Dnia: Publicyści o kolejnej odsłonie afery taśmowej

– W całej sprawie najbardziej uderzające jest to, że Kazimierz Sowa wyszedł z roli księdza. Nie powinien on, nawet w rozmowach prywatnych, zapominać, że jest duszpasterzem. Nie powinien też wchodzić w rolę polityka – oceniał Jarosław Włodarczyk, zauważając przy tym, że nowe nagrania nie wnoszą zbyt wiele do sprawy tzw. afery taśmowej. – To, że pewne rzeczy były ustalane przy stoliku, wiemy już z publikacji tygodnika Wprost. Tu nie dowiadujemy się niczego nowego – komentował.

Jarosław Włodarczyk zaznaczył jednocześnie na naszej antenie, że niepokojąca w rozmowie z udziałem ks. Sowy jest jednak jego postawa wobec Gazety Polskiej. – Niedobrze jest, gdy w momencie napisania krytycznego tekstu mówi się, że należy zniszczyć dziennikarza czy redakcję – wskazywał.

– Słowa, które padły z ust ks. Sowy, byłyby skandaliczne w każdych ustach. Jako osobie duchownej, powinny mu towarzyszyć chrześcijańskie zasady. Tymczasem, brutalność bijąca z jego słów jest czymś zaskakującym. Jego słowa powinny spotkać się z krytyką władz kościelnych – mówił z kolei Piotr Nisztor.

TVP Info wyemitowała fragmenty nagrań polityków Platformy Obywatelskiej z warszawskiej restauracji "Sowa i Przyjaciele". Jak podano – pochodzą one z początku 2014 roku.

Według dziennikarzy TVP Info, na nagraniach są głosy ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, wiceministra skarbu Rafała Banasia, rzecznika rządu Pawła Grasia, szefa Biura Ochrony Rządu, generała Mariana Janickiego, biznesmena Jerzego Mazgaja i ks. Kazimierza Sowy.

Jedno z ujawnionych nagrań to – według TVP Info – rozmowa biznesmena Jerzego Mazgaja i ks. Sowy. Biznesmen skarży się na publikację Gazety Polskiej, na co ksiądz miał powiedzieć: "nie polemizować, zniszczyć".

Gospodarzem Debaty Dnia był Krzysztof Świątek.

Polskie Radio 24/IAR/mp

Debata dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________

Data emisji: 9.06.17

Godzina emisji: 17.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Nisztor: ujawnienie afery podsłuchowej było moim obowiązkiem

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 20:39
– W momencie, w którym usłyszałem, co jest przedmiotem dyskusji nie miałem wątpliwości, że należy to opublikować i opinia publiczna musi dowiedzieć się o tym, jak te wszystkie rzeczy wyglądają od kuchni – o aferze podsłuchowej w audycji Kulisy Spraw mówił Piotr Nisztor, który jako pierwszy dotarł do taśm z warszawskich restauracji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

TVP Info: nowe nagrania rozmów polityków PO. "To był kraj ustalany przy piwie, winie, wódce”

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 13:50
TVP Info podało, że dotarło do nagrań polityków Platformy Obywatelskiej z warszawskiej restauracji "Sowa i Przyjaciele". Część z nich wyemitowano na antenie. Według dziennikarzy, na nagraniach są głosy ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, wiceministra skarbu Rafała Banasia, rzecznika rządu Pawła Grasia, szefa Biura Ochrony Rządu, generała Mariana Janickiego, biznesmena Jerzego Mazgaja i księdza Kazimierza Sowy. O szczegółach w Polskim Radiu 24 mówili Dawid Wildstein i Samuel Pereira - dziennikarze TVP Info.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Sakiewicz: trzeba powołać komisję śledczą ws. nowych nagrań

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 13:55
TVP Info opublikowało nowe nagrania z podsłuchów w restauracji „Sowa & Przyjaciele”. W spotkaniu - jak podała telewizja - mieli uczestniczyć m.in. b. rzecznik rządu Paweł Graś, b. minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński, b. szef BOR gen. Marian Janicki i ks. Kazimierz Sowa. W nagraniu mowa jest m.in. o "zniszczeniu Gazety Polskiej". Tomasz Sakiewicz - redaktor naczelny Gazety Polskiej chce powołania komisji śledczej w tej sprawie. Ujawnione nagrania komentowali w PR24 Dawid Wildstein i Samuel Pereira - dziennikarze TVP Info.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera taśmowa. "Ksiądz Sowa jako doradca polityczny PO"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 13:44
Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz chce powołania komisji śledczej po opublikowaniu w TVP Info kolejnych nagrań z podsłuchu restauracji "Sowa & Przyjaciele". Na nagraniu słychać rozmowę, w której - według Sakiewicza - jest m.in. mowa o "zniszczeniu" jego gazety. O ujawnionych taśmach mówili w audycji Gorący Temat Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny) i Paweł Lisicki (redaktor naczelny Do Rzeczy), Michał Rachoń (TVP Info), Marcin Makowski (Wirtualna Polska, Do Rzeczy).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Krupka: ksiądz Sowa szkodzi wizerunkowi Kościoła

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 16:45
- Donald Tusk nigdy nie odniósł się do afery taśmowej w sposób właściwy. Powołał komisję, na której czele stanął Bartłomiej Sienkiewicz, jeden z bohaterów taśm. To pokazuje stosunek PO do afer – zamieść pod dywan i usunąć, by nie pisały o tym media. Państwo polskie za rządów PO było tylko i wyłącznie teoretyczne - powiedziała w audycji Rozmowa PR24 posłanka PiS.
rozwiń zwiń