X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata Dnia: Deficyt solidarności w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 18:32
Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że "niektórzy wschodnioeuropejscy przywódcy zdradzają Europę i zajmują się wyłącznie rozdzielaniem pieniędzy, bez respektowania europejskich wartości". Jego słowa komentowali w Debacie Dnia dr Bartosz Rydliński (UKSW) i Mikołaj Wójcik (Fakt).
Audio
  • 23.06.17 Dr Bartosz Rydliński i Mikołaj Wójcik o solidarności w ramach UE.

Dr Bartosz Rydliński przypomniał w Polskim Radiu 24 art. 2 Traktatu o Unii Europejskiej dotyczący głównych wartości Unii. Jak cytował, wartości te "oparte są na pluralizmie, niedyskryminacji, tolerancji, sprawiedliwości, solidarności oraz równości kobiet i mężczyzn".

- Mogę wskazać chociażby kilka wątków braku solidarności. Nord Stream to jeden przykład, zachowanie państw naszego regionu wobec kryzysu z jakim mierzą się Grecy i Włosi jeśli chodzi o falę uchodźców i imigrantów to drugi – zaznaczył dr Rydliński.

Jego zdaniem państwa naszego regionu nie patrzą solidarnie na kryzys panujący w Grecji i we Włoszech. - Te państwa są pod wielkim naporem i żeby wykazać się solidarnością, trzeba pomóc ich odciążyć. Gdy my apelowaliśmy o nałożenie sankcji na Rosję Hiszpania mówiła, że ma na tyle daleko do Rosji, że mało ich to interesuje. Grecja i Włochy, które są w pętli zadłużeniowej mogą nie wytrzymać tego finansowo. Nie mówię co należy robić, jedynie pokazuję deficyty solidarności wewnątrz UE – wyjaśnił dr Rydliński.

Z kolei zdaniem Mikołaja Wójcika, tam, gdzie solidarność jest wygodna dla wielkich - tam jest deklarowana i wymagana, zaś tam, gdzie jest niewygodna - jest pomijana, "a do tego najczęściej dorzucany jest argument o funduszach unijnych, funduszach spójności".

- Uważam, że prezydent Macron zupełnie niepotrzebnie poszedł w tak ostrą retorykę, bo miał szanse wejść z czystą kartą na nowe koleje swojego losu, a wszedł od razu wyważając drzwi i mówiąc, że teraz to on będzie rządził. Dziś nie słyszałem już z jego ust tak buńczucznych zapowiedzi – podsumował Wójcik.

W audycji mowa była także m.in. o przesłuchaniu Michała Tuska przez komisję ds. Amber Gold.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Świątek.

Polskie Radio 24/pr

___________________

Data emisji: 23.06.17

Godzina emisji: 17:08

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Emmanuel Macron piętnuje Polskę. Będzie domagał się sankcji

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 10:05
Jeśli Emanuel Macron zostanie prezydentem, będzie domagał się sankcji UE wobec Polski, która "naruszyła wszystkie zasady Unii i rozgrywa różnice kosztów społecznych". Kandydat na prezydenta Francji nawiązał w ten sposób do kwestii przeniesienia produkcji firmy Whirlpool z fabryki z jego rodzinnego Amiens do Łodzi. O wypowiedzi francuskiego polityka rozmawiali w audycji Rządy Pieniądza Maria Szurowska (Energetyka24.com), Maciej Mazur (Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych) i Radosław Górecki (Ghelamco Poland).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwaj Panowie „Z” o politycznych zmianach w Europie

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 21:55
Na przestrzeni ostatnich dni w dwóch ważnych – z politycznego punktu widzenia – krajach europejskich odbyły się wybory parlamentarne. W Wielkiej Brytanii sytuacja rządu się skomplikowała, a we Francji wiele wskazuje na to, że prezydent Emmanuel Macron będzie miał stabilną większość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja: Emmanuel Macron zapowiedział głębokie reformy

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 10:32
Po wyborach we Francji Emmanuel Macron zapowiedział, że będzie wykorzystywał swoją bezwzględną większość do przeprowadzenia w kraju głębokich reform. Mają one dotyczyć m.in. zmian w systemie emerytalnym - połączenia prywatnego sektora emerytalnego z publicznym - a także obniżenia deficytu, bezrobocia i podatku od osób prawnych. O planach prezydenta Francji rozmawiali w audycji Rządy Pieniądza dr Artur Bartoszewicz (SGH), Marcin Roszkowski (Instytut Jagielloński) i Olaf Wojak (Centrum im. Adama Smitha).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przywódcy V4 po spotkaniu z prezydentem Francji

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 14:25
To była merytoryczna dyskusja na trudne tematy. Tak wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański zrelacjonował spotkanie premierów Grupy Wyszehradzkiej z prezydentem Francji, Emmanuelem Macronem. W Świecie w Południe komentarz Andrzeja Talagi z Warsaw Enterprise Institute.
rozwiń zwiń