X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata dnia: zatrzymania Antoniego Mariusza K. i Bartłomieja M. przez CBA. Robert Tekieli: nie doszukiwałbym się spekulacji

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 19:00
- O wybrykach pana Bartłomieja M. było wiadomo od dawna i przez długi czas był na nim rozłożony parasol ochronny - mówił w Polskim Radiu 24 Hubert Buskupski odnosząc się do zatrzymania przez CBA grupy osób w związku ze śledztwem dotyczącym niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez spółkę Polską Grupę Zbrojeniową. Gościem Debaty Dnia był również Robert Tekieli z Polskiego Radia. 
Audio
  • 28.01.19 Debata dnia: zatrzymanie Antoniego Mariusza K. i Bartłomieja M. przez CBA
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Według CBA, zatrzymane osoby powoływały się na wpływy w MON. Według ustaleń Biura, mieli doprowadzić Polską Grupę Zbrojeniową do "niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej". Wśród 6 osób jest były rzecznik MON Bartłomiej M. i były poseł PiS Mariusz Antoni K.

- Działalność pana Mariusza Antoniego K., od kiedy nie jest posłem, czyli mniej więcej od trzech lat, nie była obiektem powszechnego zainteresowania. Zupełnie inaczej było w wypadku do Bartłomieja M, który był postacią publiczną, aż powiedziałbym "nadpubliczną". Teza, w której Prawo i Sprawiedliwość mówi: zero tolerancji dla winnych w naszych szeregach,  jest fajna, ale na tę sytuację patrzyłbym jednak, jako na zrzucanie kogoś niepotrzebnego z sań. Oczywiście, równie dobrze może być to sygnał ostrzegawczy dla nieuczciwych osób na wysokich szczeblach - mówił Hubert Biskupski. 

- Zobaczymy, co będzie dalej. Nie doszukiwałbym się spekulacji. Pomyślałbym raczej o słowach Jarosława Kaczyńskiego: najpierw swoich. CBA to biuro skierowane przeciwko osobom, które chcą wykorzystywać swoją władzę. Nie wykluczałbym, więc najprotszego rozwiązania. Jak znam Mariusza Kamińskiego, tak wiem że dla niego korupcja nie ma barw partyjnych. Ten człowiek w taki sposób funkcjonuje. Ja spotkałem się z takimi opiniami o PiS, i to wśród osób, które nie zajmują się komentowaniem polityki, że może oni są rzeczywiście uczciwi, skoro "walą" w swoich - powiedział Robert Tekieli.

Zatrzymani mają być przesłuchani w prokuraturze w Tarnobrzegu.

Więcej w całej audycji.

Debatę dnia prowadziła Agnieszka Kamińska.

PR24/PAP

______________________

Data emisji: 28.01.19

Godzina emisji: 18:05


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak