X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Robert Knap: senatorowie KO mogą być bardziej niezależni niż posłowie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 19:22
- Może się tak zdarzyć, że nie będzie dużego sporu podczas debaty w Senacie i sprawa będzie dosyć szybko rozwiązana. Senatorowie Koalicji Obywatelskiej mogą być bardziej niezależni niż posłowie w Sejmie - uważa Robert Knap z portalu tvp.info. Gościem audycji "Debata dnia" na antenie Polskiego Radia 24 był także Adam Buła z Polska Times.
Senat RP
Senat RPFoto: PAP/Tomasz Gzell

Sejm uchwalił ustawę w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększaniu zasobów własnych Unii Europejskiej, czyli tzw. Funduszu Odbudowy. 

Senat zapowiedział, że będą poprawki do zgody na ratyfikację.

Marcin Porzucek 1200_.jpg
"Nie sądzę, aby Grodzki i Kamiński zdali egzamin z polskości". Porzucek o głosowaniu w Senacie

- Należy się spodziewać podobnej sytuacji, jaką mieliśmy w Sejmie. Prawdopodobnie te poprawki  i te próby zgłaszania i głosowania będą podejmowane. Z jakim skutkiem? Zobaczymy - powiedział  Robert Knap z portalu tvp.info.

Jak wynika z zapowiedzi medialnych, Jan Maria Jackowski, senator Prawa i Sprawiedliwości, nie poprze ratyfikacji. - Jan Maria Jackowski powiedział wprost, że nie zagłosuje za Funduszem Odbudowy w tym kształcie - zaznaczył Adam Buła z Polska Times.


Posłuchaj
21:43 PR24_mp3 2021_05_07-18-05-41.mp3 Publicyści o ratyfikacji Funduszu Odbudowy cz.1 ("Debata dnia")

 

W wyższej izbie parlamentu zasiada 42 senatorów związanych z Koalicją Obywatelską. Publicysta Polski Times zwrócił uwagę, że posłowie tejże partii podczas głosowania w Sejmie jednomyślnie się wstrzymali od głosu nad Funduszem Odbudowy. Z kolei Robert Knap uważa, że senatorowie Koalicji Obywatelskiej mogą zadecydować inaczej niż posłowie tej partii.

- Senatorowie Koalicji Obywatelskiej mogą być bardziej niezależni niż posłowie w Sejmie - uważa dziennikarz tvp.info i dodał - może się tak zdarzyć, że nie będzie dużego sporu podczas debaty w Senacie i sprawa będzie dosyć szybko rozwiązana. 

Czytaj także:

Robert Knap stwierdził, że głosowanie w Senacie będzie kolejną próbą rozgrywania tego tematu politycznie, wewnątrz kraju.

- Nie można wyciągać pewnych kwestii partyjnych jako oręża w wojowaniu przeciwko ewidentnym plusom tych rozwiązań. O tym bardzo boleśnie przekonał się Borys Budka, którego poparcie w ramach samego ugrupowania PO radykalnie spada -  ocenia publicysta portalu tvp.info.


Posłuchaj
23:38 PR24_mp3 2021_05_07-18-33-02.mp3 Publicyści o ratyfikacji Funduszu Odbudowy cz.2 ("Debata dnia")

 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Debata dnia"

Prowadził: Magdalena Złotnicka 

Goście: Robert Knap (portal tvp.info), Adam Buła (Polska Times)

Data emisji: 07.05.2021

Godz. emisji: 18.06

bf

Czytaj także

"PO myśli wyłącznie o tym, jak obalić rząd PiS". Fogiel o głosowaniu nad Funduszem Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 08:05
- Jedna z partii nie jest w stanie rozmawiać, wyjść poza paradygmat anty-PiS. Myśli wyłącznie o tym, jak obalić rząd. Dlaczego Polacy i inni Europejczycy mają z tego powodu dostawać po uszach? - mówił w Polskim Radiu 24 wicerzecznik prasowy PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KO i Lewica skonfliktowane. Dr Biskup: antyrządowa jedność opozycji była kreowana trochę na siłę

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 14:20
Głosowanie nad ustawą o zasobach własnych Unii Europejskiej podzieliło i skonfliktowało opozycję. Czy to koniec romansu Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, który miał w przyszłości przerodzić się w trwały związek? - Na razie trwa wojna nerwów. Następne tygodnie pokażą, co z niej wyniknie - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Bartłomiej Biskup politolog Uniwersytetu Warszawskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W wymiarze taktycznym wygrali Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki". Paweł Lisicki o głosowaniu ws. KPO

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 14:00
- W wymiarze strategicznym jednak rodzi się pytanie o to, czy nie wysiedliśmy z przystanku o nazwie "niepodległość" - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy" Paweł Lisicki.
rozwiń zwiń