X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Łukasz Kobeszko: finalnie Jarosław Gowin głosuje tak, by utrzymać jedność Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 20:01
- Jarosław Gowin musi w jakiś sposób podkreślać pewne różnice programowe z mainstreamem w swojej koalicji - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Kobeszko, Nowa Konfederacja. Gościem audycji był także Kamil Kwiatek, wpolityce.pl.
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: Adam Guz / KPRM
Andrzej Anusz 1200.jpg
"Jeszcze nie wszystko jest ustalone w ramach całej koalicji". Dr Anusz o Zjednoczonej Prawicy

Za kilka tygodni planowane jest pierwsze czytanie projektu podatkowego dot. Polskiego Ładu, tak by proces legislacyjny zakończył się przed 30 listopada - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podczas konferencji w Gdańsku był pytany m.in. o kwestię rokowań między PiS a Porozumieniem dot. zmian podatkowych w Polskim Ładzie.

- Uważam, że dalsze oczekiwanie na to, aż ktoś się zgodzi, nie ma wielkiego sensu. To już trwa ponad dwa miesiące. My wykonaliśmy bardzo dużo koncesji, ukłonów w kierunku pana premiera Gowina, (...) tak więc partia Porozumienie powinna się już czuć zaopiekowana i poinformowana aż nadto - ocenił szef rządu.

W Polskim Radiu 24 do tej kwestii odniósł się Łukasz Kobeszko z Nowej Konfederacji. Jak wskazał, "na pewno słowa premiera Morawieckiego wynikają ze stałego, istniejącego już od ponad roku, od czasu przełożenia tych niedoszłych wyborów kopertowych, sporu, który jest w łonie Zjednoczonej Prawicy".

Posłuchaj
45:29 PR24_mp3 2021_07_26-18-06-28.mp3 Łukasz Kobeszko o słowach premiera skierowanych do Gowina: wynikają ze sporu, który jest w Zjednoczonej Prawicy

- W niektórych głosowaniach Jarosław Gowin zapowiada, odgraża się, że będzie głosował trochę inaczej, a później w efekcie finalnym głosuje tak, żeby utrzymać tę jedność Zjednoczonej Prawicy - zaznaczył i dodał, że szef Porozumienia "musi w jakiś sposób, bo to jest też racja jego istnienia na scenie politycznej, podkreślać pewne różnice programowe z mainstreamem w swojej koalicji". 

Z kolei Kamil Kwiatek ocenił, że słowa premiera "to taki komunikat, że PiS nie będzie się dłużej oglądał na Gowina".

-  Konsultacje w sprawie tych rozwiązań podatkowych trwają już naprawdę długo, a przecież no nie ma tutaj czasu - wskazał. - Sam wicepremier Gowin podkreślił, te założenia, te projekty muszą zostać razem z Senatem przyjęte do końca listopada, więc to nie jest tak dużo czasu - dodał.

W opinii redaktora wpolityce.pl, "koniec końców dojdzie do porozumienia z Porozumieniem". - PiS natomiast oczywiście może szukać potencjalnych sojuszników gdzieś wśród Lewicy, chociaż Lewica też jest podzielona w kwestii podatków - zauważył.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Debata dnia"

Prowadzi: Joanna Miziołek

Goście: Kamil Kwiatek (wpolityce.pl) i Łukasz Kobeszko (Nowa Konfederacja)

Data emisji: 26.07.2021

Godzina emisji: 18.06

PAP/ jb

Czytaj także

Jarosław Gowin ponownie prezesem Porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 14:41
Jarosław Gowin został wybrany po raz kolejny prezesem Porozumienia. Podczas konferencji prasowej podkreślał, że wybór na lidera traktuje jako ogromne zobowiązanie do jeszcze cięższej pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska potrzebuje mieszkań dla rodzin o średnich dochodach". Gowin o tanim budownictwie czynszowym

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 14:44
Polska potrzebuje mieszkań dla ludzi, których nie stać na kupno swojego mieszkania przez zaciągnięcie kredytu hipotecznego na warunkach rynkowych - powiedział w w Toruniu minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Wicepremier uczestniczył w podpisaniu aktu notarialnego spółki Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej "KZN-Toruński".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie sądzę, by weszła w życie". Jacek Karnowski o noweli ustawy o radiofonii i telewizji

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 19:40
- Widać, że ta ustawa ma niewielkie szanse. Porozumienie powiedziało, że nie poprze jej - co nie jest żadnym zaskoczeniem. Paweł Kukiz też stawia warunki w postaci odejścia prezesa Kurskiego, więc to jest takie żartobliwe - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski ("Sieci"). Gościem "Debaty dnia" był również Paweł Krulikowski (politolog, publicysta).
rozwiń zwiń