more_horiz

"Japonia kojarzy się naszym lekkoatletom znakomicie". Maciej Petruczenko o Tokio 2021

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2021 21:15
- W ogóle Japonia kojarzy się polskim lekkoatletom znakomicie. Mieliśmy tam w 1964 roku wspaniały występ, potem w 1991 roku złoty medal w maratonie. Teraz 9 medali i nieprawdopodobna liczba naszych lekkoatletów - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Petruczenko, honorowy redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego". Gośćmi "Debaty sportowej" byli także Jarosław Idzi (wiceszef sportu w TVP, olimpijczyk), Marek Żochowski (dziennikarz sportowy "Super Expressu") i Bartosz Gębicz (dziennikarz "Przeglądu Sportowego").
Igrzyska olimpijskie w Tokio przyniosły nam dużo niespodzianek
Igrzyska olimpijskie w Tokio przyniosły nam dużo niespodzianekFoto: Shutterstock/A.RICARDO

2021 rok upłynął pod znakiem wielu imprez sportowych. Wśród nich były przełożone z powodu pandemii koronawirusa igrzyska olimpijskie w Tokio. Polskę reprezentowało na nich wielu sportowców. Goście debaty sportowej podsumowali między innymi tę imprezę pod kątem występu naszych lekkoatletów.

Szczęśliwe Tokio

Jako jeden z dużych sukcesów reprezentantów Polski startujących w konkurencjach "królowej sportu" Jarosław Idzi wskazał złoty medal w chodzie na 50 km. - Dawid Tomala był wielką niespodzianką i sensacją. Nikt chyba, poza jego najbliższymi, nie sądził, że zostanie złotym medalistą w konkurencji, która kończy swój olimpijski byt. Wiemy, że chód na 50 km był organizowany po raz ostatni - powiedział.

Podobnie igrzyska ocenił Bartosz Gębicz. - Jeżeli patrzeć na emocje, to właśnie sukces Tomali zrobił na mnie olbrzymie wrażenie. Szczególnie że śledziłem to w wyjątkowych okolicznościach. Po pracy do późna w "Przeglądzie Sportowym" wróciłem do domu i usłyszałem krzyk kolegi, który śledził wyczyn Dawida w niespotykanym stylu. Nie odpuściłem tego chodu do końca - powiedział.

Marek Żochowski, podsumowując imprezę w Tokio, szczególną uwagę zwrócił na postawę Anity Włodarczyk. - Dokonanie Anity Włodarczyk jest niesamowite. Ona powtarza swoje zwycięstwa od wielu lat. Jest to trudne samo w sobie, a tym bardziej że mało kto na nią stawiał. Wydawało się, że może to być jej koniec, a tymczasem odbiła się i zrobiła to w fenomenalnym stylu - ocenił.

Maciej Petruczenko podkreślił, że Japonia jest szczęśliwym krajem dla polskich lekkoatletów. Wskazał również na sukces sztafety mieszanej. - W ogóle Japonia kojarzy się polskim lekkoatletom znakomicie. Mieliśmy tam w 1964 roku wspaniały występ, potem w 1991 roku złoty medal w maratonie. Teraz 9 medali i nieprawdopodobna liczba naszych lekkoatletów. Sukces sztafety mieszanej był nie do pomyślenia przed tą imprezą - podkreślił.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty

Posłuchaj
52:22 [i] 31.12.2021 R. DEBATA SPORTOWA - C. Gurjew.mp3 Dziennikarze sportowi podsumowują 2021 rok ("Debata sportowa")

***

Audycja: "Debata Dnia"

Prowadzący: Cezary Gurjew

Gość: Maciej Petruczenko (honorowy redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego"); Jarosław Idzi (wiceszef sportu w TVP, olimpijczyk); Marek Żochowski (dziennikarz sportowy "Super Expressu"); Bartosz Gębicz (dziennikarz "Przeglądu Sportowego")

Data emisji: 31.12.2021

Godzina: 20:06

dz

Zobacz także

Zobacz także