more_horiz

Giertych wyśmiewa beneficjentów Polskiego Ładu. Krysztopa: dowód na pogardę elit

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 20:00
- Opozycja odpuściła już dawno walkę o wyborców PiS i próbuje mobilizować  wszystkich innych Polaków przeciwko tym strasznym wyborcom PiS - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Płociński z "Rzeczpospolitej", komentując poniedziałkowy wpis na Twitterze Romana Giertycha. - Opozycja obraziła się na wyborców w związku z tym, że ci nie docenili jej wspaniałości i "bezalternatywności" -  punktował zaś Cezary Krysztopa z "Tygodnika Solidarność".
To jest dowód na pogardę elit, które utraciły władzę, ale nie tylko wobec wyborców Prawa i Sprawiedliwości, ale generalnie wobec wyborców - ocenił wpis Romana Giertycha Cezary Krysztopa z Tygodnika Solidarność
"To jest dowód na pogardę elit, które utraciły władzę, ale nie tylko wobec wyborców Prawa i Sprawiedliwości, ale generalnie wobec wyborców" - ocenił wpis Romana Giertycha Cezary Krysztopa z "Tygodnika Solidarność"Foto: PAP/Leszek Szymański

Roman Giertych zamieścił na Twitterze wpis, w którym wyśmiewał beneficjentów Polskiego ładu. Potem wpis usunął, tłumacząc się niezamierzonym wyśmiewaniem choroby alkoholowej. - Uważam ten twitt Romana Giertycha za symptomatyczny w ogóle dla Silnych razem - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Płociński z "Rzeczpospolitej".

"Niezmiennie pogardzają wyborcami PiS"

- Oni mają taki własnie sposób myślenia, wciąż, od wielu lat niezmiennie, pogardzają wyborcami PiS - tak widzą wyborców swoich przeciwników - wyjaśnił publicysta. 

- W jaki więc sposób oni (opozycja - red.) ma ich nakłaniać do niegłosowania na PiS? Myślę, że opozycja odpuściła już dawno walkę o wyborców PiS i próbuje mobilizować  wszystkich innych Polaków przeciwko tym strasznym wyborcom PiS. To jest taktyka, która nie sprawdziła się ani w 2019 roku, ani w 2020 roku i nie sprawdzi się w 2023 roku. Niczego się nie nauczyli, bo w ogóle nie wyciągają wniosków ze swoich porażek - ocenił Michał Płociński. 

"Dowód na pogardę elit"

- To jest powtórzenie tego cyklu, którego wszyscy mają dosyć, a który mieliśmy okazję obserwować po wprowadzeniu 500+: że plaże, że dzicz, że hamburgery jedzą... - stwierdził Cezary Krysztopa z "Tygodnika Solidarność". - To jest dowód na pogardę elit, które utraciły władzę, ale nie tylko wobec wyborców Prawa i Sprawiedliwości, ale generalnie wobec wyborców, na których - mam wrażenie - opozycja strzeliła focha - mówił publicysta. 

- Opozycja obraziła się na wyborców w związku z tym, że ci nie docenili jej wspaniałości i "bezalternatywności". Program 500+ nie jest adresowany tylko do wyborców PiS .To jest generalnie pogarda, jaka w odbiorze jest bardzo zła. To jest coś odrażającego - stwierdził. Jego zdaniem, opozycja otrzymała w przeszłości dość dowodów, "że nie tędy droga, że obrażanie ludzi w związku z tym, że nie chcą na kogoś głosować, to nie jest droga do zwycięstwa wyborczego".

"Pytanie, na ile to efekt trwały"

- Kiedy Roman Giertych usunął tego twitta, jako powód podał, że ktoś uświadomił mu, że to naśmiewanie się z choroby alkoholowej. Ja myślę, że ktoś mu wytłumaczył, że "właśnie powtarzasz wszystkie błędy, jakich dokonaliśmy od sprawy 500+". - Może jakaś refleksja, w związku z usunięciem tego twitta, wystąpiła, ale sądząc z procesów, które zaszły w mentalności opozycji po 2015 roku, w związku z tym, że nie była w stanie ona dokonać refleksji, a jedyna zdolność, jaką dysponowała, była eskalacja obelg, pytanie, na ile to efekt trwały - skomentował Cezary Krysztopa.

Posłuchaj
43:59 DebataDnia-PR24_mp3 2022_01_10-18-07-54.mp3 Cezary Krysztopa: wpis Romana Giertycha dowodzi pogardy elit dla wyborców  ("Debata dnia"/ Pr24)

W rozmowie więcej komentarzy do bieżących wydarzeń społecznych i politycznych. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

Czytaj także: 

***

Audycja: "Debata dnia"

Prowadzący: Joanna Miziołek 

GościeCezary Krysztopa ("Tygodnik Solidarność"), Michał Płociński ("Rzeczpospolita")

Data emisji: 10.01.2022

Godzina emisji: 18.06


mbl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem