more_horiz

Sprawa Sławomira Nowaka. Jarosław Popek: zaszkodzi Donaldowi Tuskowi i PO

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 19:18
- Sprawa Sławomira Nowaka oczywiście zaszkodzi Donaldowi Tuskowi i Platformie Obywatelskiej. Bo doktryna Sławomira Neumanna - twierdzenie, że "będziemy was bronić jak niepodległości do momentu, kiedy jesteście członkami PO" - nadal działa - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jarosław Popek z Radia Gdańsk. Gościem audycji był także Piotr Kusznieruk z "Trybuny". 
Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi Nowakowi
Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi NowakowiFoto: Twitter/Sławomir Nowak

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi Nowakowi. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz przekazała, że został on oskarżony o popełnienie 17 przestępstw o charakterze kryminalnym, obejmujących założenie oraz kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze międzynarodowym, mającą na celu popełnianie przestępstw korupcyjnych i płatnej protekcji.

Piot Kusznieruk, odnosząc się do tej sprawy, zaznaczył, iż jest legalistą. - Postawienie zarzutów nie jest przesądzeniem o tym, że ktoś jest winny. Ale w tym przypadku niepokoi ich liczba. Szansa na wybronienie się pana Nowaka jest stosunkowo niewielka, jeśli zarzuty, nawet w jakiejś niewielkiej części, się potwierdzą - podkreślił dziennikarz.

"Politycy PO bronili Nowaka"

Jarosław Popek z kolei przypomniał, że "kiedy Sławomir Nowak został aresztowany, Donald Tusk i inni działacze PO bronili go". - Twierdzili, że jest to atak spowodowany kwestiami politycznymi - powiedział gość PR24. 

Jego zdaniem "sprawa Sławomira Nowaka oczywiście zaszkodzi Donaldowi Tuskowi i Platformie Obywatelskiej". - Bo doktryna Sławomira Neumanna - twierdzenie, że "będziemy was bronić jak niepodległości do momentu, kiedy jesteście członkami PO" - nadal działa - argumentował Popek.

Sławomir Nowak, były minister transportu w rządzie Donalda Tuska, został w lipcu zeszłego roku zatrzymany w Trójmieście przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Następnie usłyszał w prokuraturze zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Później przez ponad rok przebywał w areszcie. W sierpniu tego roku Sąd Apelacyjny w Warszawie ostatecznie uchylił decyzję o zastosowaniu wobec niego aresztu tymczasowego. Utrzymane w mocy zostały inne środki zapobiegawcze: zakaz opuszczania kraju, dozór policji i poręczenie majątkowe w kwocie 1 mln zł.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
51:21 PR24 2021_12_22-18-05-42.mp3 Jarosław Popek i Piotr Kusznieruk o sprawie Sławomira Nowaka (Debata dnia) 

***

Audycja: "Debata dnia"

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Goście: Jarosław Popek (Radio Gdańsk), Piotr Kusznieruk ("Trybuna") 

Data emisji: 22.12.2021

Godzina: 18.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także