more_horiz

Publicyści komentują otwarcie gazociągu Baltic Pipe

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 19:18
We wtorek 27 września otwarty został Baltic Pipe. Gazociąg łączy polski i duński system przesyłowy. Do tematu jego uruchomienia odnieśli się goście "Debaty dnia" - Miłosz Lodowski (publicysta) i Piotr Kusznieruk ("Trybuna").
Gazociągiem Baltic Pipe będzie można rocznie przesyłać 10 miliardów metrów sześciennych gazu do Polski i trzy miliardy z naszego kraju do Danii.
Gazociągiem Baltic Pipe będzie można rocznie przesyłać 10 miliardów metrów sześciennych gazu do Polski i trzy miliardy z naszego kraju do Danii.Foto: PAP/Marcin Bielecki

Gazociąg Baltic Pipe łączy polski i duński system przesyłowy, dzięki czemu do naszego kraju będzie mógł płynąć gaz z szelfu norweskiego. Operatorami Baltic Pipe są duński Energinet i polski Gaz-System. Gazociągiem będzie można rocznie przesyłać 10 miliardów metrów sześciennych gazu do Polski i trzy miliardy z naszego kraju do Danii. Według planów pełną przepustowość magistrala ma osiągnąć z początkiem przyszłego roku.

Między innymi o otwarciu gazociągu Baltic Pipe rozmawiali goście środowej "Debaty dnia" w Polskim Radiu 24. Byli nimi Miłosz Lodowski (publicysta) i Piotr Kusznieruk ("Trybuna"). Wśród tematów pojawiły się także awaria Nord Streamów i zorganizowane przez Rosję pseudoreferenda na terenach należących do Ukrainy. 


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
48:28 1806 (1).mp3 Publicyści o otwarciu gazociągu Baltic Pipe (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: Debata Dnia

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

GościeMiłosz Lodowski (publicysta) i Piotr Kusznieruk ("Trybuna")

Data emisji: 28.09.2022

Godzina emisji: 18.06

jb/koz/kor

Zobacz także

Zobacz także