X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Czy Polacy zjednoczyli się w Święto Niepodległości?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 22:39
Za nami uroczystości Święta Niepodległości. O tym, czy 11 listopada Polacy zjednoczyli się, rozmawiali w Debacie Polskiego Radia 24 Michał Karnowski (W Sieci), Marek Król, publicysta, Andrzej Pomarański, specjalista ds. wizerunku, politolog, Mira Suchodolska (Dziennik Gazeta Prawna) i Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy).
Audio
  • 11.11.16 Czy Polacy zjednoczyli się w Święto Niepodległości?
Andrzej HulimkaREPORTER
Andrzej Hulimka/REPORTER

W Warszawie w Dniu Niepodległości na ulicach stolicy pojawiło się w sumie kilkanaście zgromadzeń. Mira Suchodolska, wyraziła przekonanie, że to elity są winne tego, że ludzie nie poszli razem w jednym wspólnym marszu. Zwracał jednak uwagę, że powinniśmy uszanować różne światopoglądy i wartości.  

– Oni mogliby iść razem. Jednak kiedy na jednych mówimy, że to są narodowcy, na drugich lewacy, na trzecich jeszcze inaczej, to oni nie mogą iść razem we wspólnym pochodzie – powiedział gość Polskiego Radia 24. 

– Przy tych wszystkich różnych sposobach obchodzenia tego święta przez różne środowiska, mogłyby być jedne centralne uroczystości państwowe, gdzie byliby obecni zarówno przedstawiciele władzy państwowej, jak i opozycji oraz innych środowisk – postulował  Andrzej Pomarański.

"Wierzę, że może już w 2017, ale przede wszystkim 2018 roku moglibyśmy razem pójść ku czci niepodległej, suwerennej Polski – powiedział prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Warszawie.

 – Nie jestem optymistą jak prezydent Andrzej Duda i nie bardzo widzę możliwość wspólnego marszu w perspektywie 2018 roku. Te podziały wśród Polaków są niestety dzisiaj zbyt duże i zbyt wielu ostro stara się, by te podziały nie zostały zakopane – mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Wybranowski

Marek Król uważa, że to podział jest istotą demokracji i nigdy nie było jedności.

– Amerykanie nawet mówią, co wyszło w ostatniej kampanii, że zwycięża w wyborach ten, który wywoła większą nienawiść do przeciwnika. I tak to gra. Nie oszukujmy się, że tego nie ma – powiedział publicysta.

Zdaniem Michała Karnowskiego, spory i debaty w Dniu Niepodległości to dowód na to, że to święto jest żywe.

– Fakt, że w Święto Niepodległości buzują emocje to dowód na to, że to ważne i żywe. My jako naród, społeczeństwo i poszczególne środowiska, partie, grupy, cały czas sią zastanawiamy, dyskutujemy i spieramy, co jest najważniejsze dla podniesienia wyżej naszej niepodległości, utrwalenia suwerenności i przeniesienia dziedzictwa poprzednich pokoleń w przyszłość – podsumował Michał Karnowski.


Od lewej: Andrzej Pomarański, Mira Suchodolska, Wojciech Wybranowski i Michał Karnowski.
Od lewej: Andrzej Pomarański, Mira Suchodolska, Marek Król i Michał Karnowski.

Więcej w całym programie.

Audycję prowadził Mateusz Drozda.  

Polskie Radio 24/dds

______________________

Data emisji: 11.11.2016

Godzina emisji: 21.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda: wierzę, że za rok pójdziemy w jednym marszu

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 20:35
O wspólne prace nad przygotowaniem obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości zaapelował prezydenta Andrzej Duda. - Wierzę, że może już w 2017, ale przede wszystkim 2018 roku moglibyśmy razem pójść ku czci niepodległej, suwerennej Polski - powiedział prezydent RP podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto Niepodległości w Warszawie. Relacja z obchodów

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 18:39
11 listopada tysiące Polaków uczestniczy w obchodach Święta Niepodległości. Na ulicach stolicy pojawiło się w sumie kilkanaście zgromadzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

11 listopada. Jak świętuje Polonia?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 14:00
Litwa, Białoruś, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. W tych wszystkich państwach – podobnie jak w Polsce – celebrowane jest Święto Niepodległości. Jak Polonia obchodzi 98. rocznicę odzyskania suwerenności? O tym w relacjach korespondentów Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiecujący odwołują się do silnych emocji"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 19:07
Uroczystości z okazji rocznicy odzyskania niepodległości odbywają się w całym kraju. W Warszawie jest aż dwadzieścia zgromadzeń i marszów. O wydarzeniach związanych z Świętem Niepodległości, a w szczególności o Marszu Niepodległości rozmawiali w Debacie Dnia Piotr Pałka Rebelya.pl, Krzysztof Pacewicz (Res Publica Nowa).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto Niepodległości. Obchody PiS w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 20:40
W Krakowie uroczystości Święta Niepodległości zorganizowało Prawo i Sprawiedliwość. Brali w nich udział między innymi prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło, wicepremierzy, ministrowie oraz parlamentarzyści PiS.
rozwiń zwiń