X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Drugi Majdan w Warszawie? Cele Fundacji Otwarty Dialog

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2017 20:30
– Organizacje pozarządowe nie powinny mieszać się do polityki – powiedziała Edyta Hołdyńska z portalu wpolityce.pl . Odniosła się w ten sposób do kontrowersji, które w ostatnich tygodniach narosły wokół Fundacji Otwarty Dialog. W audycji "Wróżenie z Faktów" temat ten skomentował także Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie".
Audio
  • 13.08.17 Adrian Stankowski: „Polskie służby powinny wzmocnić nadzór nad działalnością fundacji w naszym kraju (…)”.
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne.Foto: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Pod koniec lipca Bartosz Kramek, przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog, opublikował 16-punktowy program obalenia w Polsce rządów PiS. Sposobem na to miałoby być przeprowadzenie Majdanu, który miał miejsce w Kijowie. Adrian Stankowski podkreślił, że wskazuje to na chęć obalenia demokracji w Polsce przy użyciu demokratycznych narzędzi.

– Organizacja Majdanu mogłaby oznaczać krew na ulicach. Mam nadzieję, że tego, co wydarzyło się w Kijowie, nie będziemy musieli przeżywać w naszym kraju. Dla mnie ta organizacja wygląda na klasyczny montaż wywiadowczy – powiedział publicysta.

Zdaniem Edyty Hołdyńskiej organizacje pozarządowe nie powinny mieszać się w działalność polityczną. Jeżeli koniecznie chcą to robić, to ich członkowie powinni założyć np. partię polityczną i próbować swoich sił w demokratycznych wyborach.

– W przypadku Fundacji Otwarty Dialog dużo znaków zapytania pojawiło się także po opublikowaniu informacji, że ta organizacja posiadała koncesję na handel bronią. Gdy dołożymy do tego jej zaangażowanie w kijowski Majdan, a także wspomniane 16 punktów mających obalić rządy PiS, to rodzi się podejrzenie, że osoby, które działają w ramach tej fundacji, chcą zrobić w Warszawie drugi Majdan – dodała dziennikarka.

Ponadto w audycji Edyta Hołdyńska i Adrian Stankowski odnieśli się do działalności stowarzyszenia Obywatele RP, a także do ogromnej dziury w budżecie, w wysokości ponad 250 mld złotych, która pojawiła się za czasów rządu PO w związku z wyłudzeniami z podatku VAT.

Wróżenie z Faktów prowadził Konrad Kołodziejski.

Polskie Radio 24/db

______________________

Data emisji: 13.08.2017

Godzina emisji: 18.15


Zobacz więcej na temat: Fundacja Otwarty Dialog Majdan
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Święcicki o swoim wsparciu dla fundacji „Otwarty Dialog”

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 08:34
– To kompletnie kłamliwe doniesienia – tak medialne informacje na temat fundacji „Otwarty Dialog” skomentował w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Marcin Święcicki, poseł Platformy Obywatelskiej. Organizacja w 2014 roku otrzymała koncesję na handel bronią, a pozytywną opinię w tej sprawie miał wydać ówczesny szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Piotr Pytel, który usłyszał zarzuty współpracy z rosyjską FSB.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrowersje wokół „Otwartego Dialogu”. Komentarz publicystów

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 09:57
Gośćmi Debaty Poranka byli Marcin Celiński z „Liberte!” i Antoni Trzmiel z Telewizji Polski oraz portalu „dorzeczy.pl”. Publicyści w Polskim Radiu 24 rozmawiali o działalności fundacji „Otwarty Dialog” i medialnych doniesieniach na temat kontrowersji związanych z funkcjonowaniem tej organizacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Kania o działalności fundacji „Otwarty Dialog”

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 12:20
Fundacja „Otwarty Dialog” w 2014 roku otrzymała koncesję na handel bronią (organizacja wysyłała na Majdan m.in. hełmy i kamizelki kuloodporne), a pozytywną opinię w tej sprawie miał wydać ówczesny szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Piotr Pytel. W Polskim Radiu 24 komentarz Doroty Kani z Telewizji Republika i Gazety Polskiej.
rozwiń zwiń