X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Ryszard Czarnecki: kraje, które pokornie słuchały Brukseli, dostaną po kieszeni bardziej niż Polska

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 09:32
– Wszyscy w naszym regionie dostaną mniej pieniędzy – powiedział w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z projektem przyszłego budżetu Unii Europejskiej, Polska może stracić około 23 procent funduszy w ramach polityki spójności.
Audio
  • 7.06.18 Ryszard Czarnecki: Kraje, które pokornie słuchały Brukseli, dostaną po kieszeni bardziej niż Polska
Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości
Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości Foto: PR24/Adam Koniecki

Jak podkreślał Ryszard Czarnecki, ewentualne cięcia, które mogą dotknąć Polskę w kontekście budżetu na lata 2021-2027, nie są związane oporem polskiego rządu wobec przyjmowania imigrantów czy problemami związanymi z toczącą się procedurą dotyczącą praworządności. – Kraje, które pokornie słuchały Brukseli, procentowo dostaną po kieszeni bardziej niż Polska – wskazywał polityk PiS, wymieniając przy tym takie państwa, jak Czechy i Malta.

Mniej pieniędzy w unijnym budżecie na lata 2021-2027 to także, jak zauważył Ryszard Czarnecki, kwestia wzrostu zamożności państw naszego regionu. – Polska za około 10 lat będzie płatnikiem netto. To znaczy, że będziemy więcej dawali niż brali – mówił gość PR24. – Polska wyprzedziła już pierwszy kraj "starej Unii Europejskiej", Grecję, jeżeli chodzi o wysokość PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca – zaznaczył europoseł.

Ryszard Czarnecki, mówiąc o powodach cięć w unijnym budżetu, wskazywał również na Brexit. – Wielka Brytania wpłacała rocznie około 14 mld euro do kasy UE. To daje nam łącznie prawie 100 mld euro mniej w całym budżecie – zauważył polityk.

Zdaniem gościa PR24, w kontekście projektu budżetu UE można wskazać także na "niedobrą tendencję". – Środki są przesuwane do Europy Południowej. Choć to biedniejsza część "starej Unii", to nadal bogatsza od naszego regionu – pointował Ryszard Czarnecki.

Więcej tematów i komentarzy w całej audycji.

Gospodarzem programu był Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/zz

-----------------------

Data emisji: 7.06.18

Godzina emisji: 7.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Budżet UE: Propozycje cięć w polityce spójności dotkną Polskę

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 20:00
Polska ma otrzymać 64 mld euro w ramach polityki spójności w nowym wieloletnim budżecie UE - wynika z przedstawionej przez Komisję Europejską propozycji. Cięcia wynoszące ponad 20 proc. oznaczają, że do Polski trafi 19,5 mld euro mniej niż obecnie. O propozycji nowego budżetu unijnego mówił w audycji Świat w Powiększeniu ekspert ds. europejskich Krzysztof Kokoszczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska już płaci za sukces gospodarczy". Eksperci w PR24 o propozycji nowego budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 12:09
Goście Polskiego Radia 24: Kazimierz Krupa (Kancelaria DrawBridge), Cezary Mech - były wiceminister finansów i Mateusz Walewski (Bank Gospodarstwa Krajowego) w audycji Rządy pieniądza apelowali o twarde negocjacje z Brukselą w sprawie propozycji nowego budżetu Unii Europejskiej. Warszawa w nowym budżecie na lata 2021-2027 może otrzymać na politykę spójności około 64 miliardów euro, czyli prawie o 20 miliardów euro mniej niż obecnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy budżet UE. Polska może dostać o 20 proc. środków mniej z Polityki Spójności

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 09:30
Polska ma otrzymać 64 mld euro w ramach polityki spójności w nowym wieloletnim budżecie UE - wynika z przedstawionej przez Komisję Europejską propozycji. Cięcia wynoszące ponad 20 proc. oznaczają, że do Polski trafi blisko 19,5 mld euro mniej niż obecnie. Rozmawiali o tym w Debacie Poranka Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja), Agaton Koziński (Polska The Times) i Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja Europejska proponuje okrojony budżet UE na rolnictwo

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 14:04
Zmniejszenie środków na Wspólną Politykę Rolną o 5 proc. w ramach nowego, okrojonego budżetu zaproponowała w piątek Komisja Europejska. Dopłaty bezpośrednie dla polskich rolników, liczone w cenach bieżących, mają się zmniejszyć nieznacznie, o ok. 1 proc. O propozycjach cięć w nowym budżecie UE mówił w audycji Północ-Południe europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Szewczak: budżet UE w takim kształcie na pewno nie przejdzie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 16:30
Polska ma otrzymać 64 mld euro w ramach polityki spójności w nowym wieloletnim budżecie UE - wynika z przedstawionej przez Komisję Europejską propozycji. Cięcia wynoszące ponad 20 proc. oznaczają, że do Polski trafi blisko 19,5 mld euro mniej niż obecnie. O propozycji nowego budżetu UE mówił w audycji Rozmowa PR24 poseł PiS Janusz Szewczak.
rozwiń zwiń