X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

K. Sobolewski: Senat może stać się początkiem łagodzenia sporu politycznego

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 09:01
- Jeśli chodzi o wyniki wyborów do Senatu, moje oczekiwania były większe, w tej chwili mamy remis. Senat może stać się początkiem łagodzenia sporu politycznego - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Sobolewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 15.10.19 Krzysztof Sobolewski: szanujemy głos wyborców
Krzysztof Sobolewski
Krzysztof SobolewskiFoto: PR24/AK

Jak poinformowała PKW, w niedzielnych wyborach do Sejmu PiS uzyskał 43,59 proc. i 235 mandatów, Koalicja Obywatelska - 27,40 proc. i 134 mandaty, SLD - 12,56 proc. i 49 mandatów, PSL - 8,55 proc. i 30 mandatów, a Konfederacja - 6,81 proc. i 11 mandatów. 1 mandat przypadł Mniejszości Niemieckiej. W wyborach do Senatu kandydaci popierani przez opozycję zdobyli większość - 51 mandatów.

wojciech_kusiński_sasin jacek_1200.jpg
Jacek Sasin: Senat nie zatrzyma realizacji programu PiS

Krzysztof Sobolewski odniósł się do wyników wyborów do Senatu. - To co się stało w Senacie, jest konsekwencją tego, że Prawo i Sprawiedliwość przestrzega pewnych zasad. Mogliśmy mieć lepszy wynik, gdybyśmy postawili na innych ludzi. My jednak nie popieraliśmy np. osób z zarzutami. Nie można tego powiedzieć o naszych konkurentach politycznych, gdzie oprócz pana Stanisław Gawłowskiego mamy byłego szefa NIK-u, pana Krzysztofa Kwiatkowskiego, nieoficjalnie popieranego przez Koalicję Obywatelską – przypominał poseł.

- Będą robione analizy, co się stało, że w niektórych okręgach, w których powinny być mandaty senackie, stało się inaczej. Będziemy wyciągać wnioski – dodał.

Krzysztof Sobolewski zwracał uwagę, na bardzo wysoką frekwencję. - Tak, jak podkreślaliśmy, to są najważniejsze wybory w tym 30-leciu. Polacy to potwierdzili, tłumnie idąc na wybory. Szczególnie dziękuję tym, którzy oddali głosy na obóz Zjednoczonej Prawicy i przedłużyli nam mandat zaufania – podkreślał poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że Senat może być miejscem porozumienia różnych partii politycznych. - Będziemy dążyć do tego, by Senat stał się miejscem, w którym wojna niszcząca polską politykę będzie co najmniej ograniczona - podkreślał. - Jest pole do kompromisu i jakiejś współpracy, to będzie dobry sprawdzian dla naszych politycznych przeciwników - dodał.

Rozmawiała Dorota Kania.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 15.10.2019

Godzina emisji: 7.15

Czytaj także

A. Anusz: w parlamencie mogą być wygłaszane kontrowersyjne poglądy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 13:19
- Ten Sejm może być bardziej barwny od tego, który kończy swoją kadencję. Możemy mieć do czynienia z elementami radykalnymi czy wręcz kabaretowymi, ale to dobrze, że nawet kontrowersyjne poglądy będą wygłaszane w Parlamencie - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Żółciak: przebicie się przez barierę 8 mln głosów dało PiS-owi historycznie rewelacyjny wynik

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 19:50
- Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło dobry wynik. Ale zaskakuje, że nie jest jeszcze lepszy – powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie", komentując wyniki wyborów parlamentarnych. - Kampania PiS była bardzo spójna - ocenił w tym kontekście Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej".
rozwiń zwiń