X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Władysław Teofil Bartoszewski: nie możemy być opozycją totalną, bo to do niczego nie prowadzi

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 09:30
- PSL w pewnych głosowaniach popierało rząd PiS, mimo że w innych sprawach absolutnie się z nimi nie zgadzało. Opozycja musi być merytoryczna, a nie totalna - podkreślił w czwartek poseł elekt Władysław Teofil Bartoszewski. Jak zaznaczył, rządzących trzeba punktować, jeśli robią błędy.
Audio
Władysław Teofil Bartoszewski
Władysław Teofil Bartoszewski Foto: PR24/AK

W Polskim Radiu 24 podczas rozmowy o Sejmie nowej, IX kadencji, w którym będą cztery bloki opozycyjne, Władysław Teofil Bartoszewski został zapytany, czy prawdziwe są pogłoski, że cała opozycja jest "jakby z tej samej strony". - Już w poprzednim Sejmie Polskie Stronnictwo Ludowe, w pewnych głosowaniach popierało rząd Prawa i Sprawiedliwości, mimo że w innych sprawach absolutnie się z tym rządem nie zgadzało. To musi być opozycja merytoryczna. To nie może być opozycja totalna, bo to do niczego nie prowadzi - przekonywał polityk.

Czytaj więcej
sejm-flickr-1200.jpg
Wiemy, kto został posłem w Sejmie IX kadencji. Kompletna lista

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Senatorowie X kadencji. Prezentujemy pełną listę nazwisk

Jak podkreślił, "trzeba punktować rządzących". - Jeśli robią błędy i sugerują rozwiązania, które są bezsensowne, to trzeba to mówić. Jeśli robią rzeczy, które są akceptowalne, to trzeba za tym głosować - dodał.

"PSL poszło w stronę słuchania głosu Polaków"

Władysław Teofil Bartoszewski ocenił również, że istnieje bardzo duża grupa ludzi, którzy są sierotami po POPiS. - Te osoby właśnie zagłosowały na PSL, bo zobaczyły, że jesteśmy rozsądnym centrum - powiedział. Poseł stwierdził również, że ludzie przez cztery lata zmęczyli się tym, iż mają do wyboru dwie opcje polityczne, które się bez przerwy atakują, nie słuchając głosu drugiej strony. - PSL tymczasem poszło w stronę słuchania głosu Polaków - dodał.

Czytaj więcej
tusk kidawa kosiniak 1200.jpg
Wybory prezydenckie: na kogo chcą głosować zwolennicy opozycji?

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] PSL niechętne kandydaturze B. Borusewicza na marszałka Senatu

Gość PR24 podkreślił też, że wynik wyborczy ludowców w dużej mierze jest zasługą Władysława Kosiniaka-Kamysza. - Lider PSL jest fenomenalny i to zauważają wszyscy Polacy. Były dwie przedwyborcze główne debaty, które bezapelacyjnie wygrał Władysław Kosiniak-Kamysz. Jako jedyny lider miał odwagę skonfrontować się z opiniami innych polityków - mówił Władysław Teofil Bartoszewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Stanisław Janecki.

Polskie Radio 24/PAP/jp

------------------------------------

Data emisji: 17.10.2019

Godzina emisji: 7.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

J. Liziniewicz: gdyby opozycja się zjednoczyła, przegrałaby jeszcze bardziej

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 09:54
- Ja uważam, że gdyby opozycja się zjednoczyła, to po prostu by przegrała, nie mam co do tego cienia wątpliwości. Być może jedynym lepszym scenariuszem byłoby, gdyby poszli w dwóch blokach - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz. Gośćmi "Debaty poranka" byli również dr Karolina Zioło-Pużuk oraz Dominik Mazur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Filip Libicki: będę głosował przeciw sprawozdaniu prezes TK

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 11:09
- Ja uważam, że w Trybunale Konstytucyjnym mamy sędziów, którzy są dublerami, mam daleko idące wątpliwości, czy pani prezes Julia Przyłębska jest prawidłowo powołanym na swoje stanowisko prezesem. W sprawie jej sprawozdań i funkcjonowania TK będę głosował przeciwko - mówił w Polskim Radiu 24 senator Jan Filip Libicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Walczak z "Super Expressu": Grzegorz Schetyna poniósł sromotną porażkę

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 20:00
– Grzegorz Schetyna ustawiał Platformę Obywatelską w wyborach tak, by ugrać jak najwięcej dla siebie. Listy wyborcze były układane pod niego i pod jego przywództwo. Dlatego w pewnym sensie dni lidera PO są policzone – powiedział Tomasz Walczak z „Super Expressu”. Powyborczym komentarzem politycznym podzielił się również Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiemy, kto został posłem w Sejmie IX kadencji. Kompletna lista

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 15:05
13 października Polacy zdecydowali o składzie Sejmu IX oraz Senatu X kadencji. Do Sejmu wybrano 460 posłów. Kto został posłem w nowym Sejmie? Przedstawiamy kompletną listę nowych członków izby niższej parlamentu.
rozwiń zwiń