X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

S. Kaleta o łuku triumfalnym: PO nie jest nastawiona na honorowanie ważnych rocznic

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 08:30
- Rolą państwa jest realizować politykę tożsamościową - mówił w PR24 o projekcie budowy łuku triumfalnego w Warszawie Sebastian Kaleta, poseł PiS, wiceminister sprawiedliwości. - Mam nadzieję, że ten projekt zostanie zrealizowany - dodał.
Sebastian Kaleta
Sebastian KaletaFoto: PR24/AK
Bitwa warszawska - zobacz serwis specjalny

- Jestem zwolennikiem tego, żeby wybudować jak najszybciej łuk triumfalny - powiedział Mateusz Morawiecki. Premier zwrócił uwagę na znaczenie Bitwy Warszawskiej w dziejach Polski i Europy i podkreślił, że Polacy, który w niej walczyli, ocalili nie tylko ojczyznę, ale i cały kontynent. Jak dodał, potrzebne jest upamiętnienie ich czynów.

Niezbędna kooperacja władz centralnych z samorządem

Sebastian Kaleta przypomniał w Polskim Radiu 24, że w Polsce "nie mamy żadnego łuku triumfalnego", a jak podkreślił poseł PiS "mnie się łuki triumfalne dobrze kojarzą". Mówił też o tym, że o jego budowie jest mowa od kilku lat, zabiega o to m.in. Jan Pietrzak, który mówił, że "w Warszawie nie ma żadnych pomników polskiego zwycięstwa".

Nie jest jednak tajemnicą, że władze lokalne z PO nie są nastawione na honorowanie ważnych rocznic historycznych, tak żebyśmy mogli być z nich dumni i żeby jakieś wspomnienia pozostały dla przyszłych pokoleń. Takiego myślenia ze strony Rafała Trzaskowskiego nie ma - stwierdził w PR24 Sebastian Kaleta. Podkreślił jednocześnie, że "przy realizowaniu takich projektów jak łuk triumfalny niezbędna jest kooperacja władz państwowych z władzami lokalnymi".

Czytaj także:
Bitwa Warszawska 1200.jpg
Premier: Bitwa Warszawska zasługuje na znaczące upamiętnienie

Tania propaganda Platformy Obywatelskiej

Wiceminister sprawiedliwości mówił też, że sytuacja budżetowa Warszawy jest dobra i finanse nie mogą być przyczyną ewentualnego odrzucenia realizacji projektu. - Budżet Warszawy zyskał dzięki naszym rządom 4 mld zł rocznie. Samorząd notuje rekordowy budżet, w przyszłym roku wpływy też będą rekordowe. Dodatkowo rząd realizuje dla Warszawy wielkie inwestycje, takie jak np. południowa obwodnica Warszawy - wyliczał Sebastian Kaleta. - PO uprawia tanią propagandę - podsumował.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/tb/

------------------------------------

Data emisji: 25.11.2019

Godzina emisji: 7.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Pietrzak organizuje Koncert Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2017 00:00
Towarzystwo Patriotyczne i Jan Pietrzak organizują 5 listopada 2017 Koncert Niepodległości. Zostaną m.in. wręczone nagrody TP "Żeby Polska była Polską".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Pietrzak: Pałac Kultury i Nauki trzeba zburzyć

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2018 08:28
– Pałac Kultury i Nauki to symbol Stalina i flagi czerwonej, a nie Biało-Czerwonej. Pałac trzeba zniszczyć, natomiast w jaki sposób to zrobić, by nie wywoływać kolejnej walki, to odrębny problem – tak o przyszłości Pałacu Kultury mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk i komentator. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Kaleta: kandydaci do TK mają wysokie kwalifikacje i duże doświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 18:04
- Wszyscy kandydaci do Trybunału Konstytucyjnego zasługują na to, by być jego członkami. Są to osoby wysoko wykwalifikowane, bardzo doświadczone - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta.
rozwiń zwiń