X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Zgorzelski o reformie sądownictwa: chcemy zorganizować okrągły stół

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 09:10
- Zwrócę się do marszałek Sejmu o zorganizowanie okrągłego stołu, w którym wezmą udział przedstawiciele poszczególnych stron konfliktu - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu, PSL.
Audio
  • Piotr Zgorzelski o reformie wymiaru sprawiedliwości (24 Pytania - Rozmowa Poranka)
Piotr Zgorzelski
Piotr ZgorzelskiFoto: PR24/Paweł Jakubicki

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się do protestów środowisk opozycyjnych przeciwko reformie sądów. - Nie wyszedłem do protestujących. W tego typu sprawach nie ma ani rozkazów politycznych, ani zakazów. Uważam, iż udział polityków w takich protestach nie pomaga sprawie, a z doświadczenia mojej obecności na takich protestach wynika, że nie przekładają się one na realne efekty. Zwrócę się za to do marszałek Sejmu o zorganizowanie okrągłego stołu z udziałem trzech stron: przedstawicieli partii rządzącej i autorów projektu, przedstawicieli sędziów i korporacji prawniczych, a także ekspertów i dziekanów wydziałów prawa - zapowiedział. 

- Taka inicjatywa daje szansę na rozmowę, którą jest potrzebna. Musimy rozmawiać, a nie krzyczeć. Od polityków wymaga się czegoś więcej niż robienia sobie zdjęć na demonstracjach - dodał.

Kamil Bortniczuk 1200.JPG
Kamil Bortniczuk: należy dyscyplinować sędziów co do ich działań politycznych

"Każdy ma coś do ugrania"

- Obecnie mamy wymiar sprawiedliwości dwóch prędkości. Za chwilę idąc po sprawiedliwość, nie będziemy pewni czy wyrok jest dobry i czy będzie utrzymany. Ucieka nam też to, z czym PiS szło do wyborów i za do dostało mandat zaufania. Im bardziej minister sprawiedliwości bierze się za reformę sądów, tym bardziej zaufanie do sądów spada. Jako partia opozycyjna podejmujemy tę inicjatywę okrągłego stołu. Będzie to test na dobrą wolę dla wszystkich, bo każdy ma coś do ugrania - zaznaczył.

- Podejmujemy inicjatywę, o którą warto zawalczyć. Polacy czekają na rozwiązanie bolączek, których PiS nie rozwiązało. Instytucja "sędziów pokoju", która istniała przed wojną, rozładowałaby kolejki. Trzecia władza musi mieć przestrzeń do wykonywania swoich funkcji - podsumował. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja:"24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzący: Stanisław Janecki

GośćPiotr Zgorzelski (PSL)

Data emisji: 19.12.2019

Godzina emisji: 07.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Ast: ustawa o sądach jest dobra merytorycznie, ale są możliwe poprawki

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 16:11
Projekt ustawy sądowej jest merytorycznie dobry i zgodny z konstytucją, ale poprawki są możliwe - powiedział dziennikarzom Marek Ast, szef sejmowej komisji sprawiedliwości (PiS). Jak dodał, projekt ustawy nie jest skierowany póki co do komisji sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PiS: jeśli chcemy mieć krótsze procesy, potrzebujemy więcej sędziów

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 17:22
- Obywatele chcą konkretnych zmian w sądownictwie. My stoimy na stanowisku, że najwyższym prawem w Polsce jest konstytucja RP i dziwię się, że od naszego projektu reform politycy opozycji zwyczajnie uciekają - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Wydra: sędziowie nie powinni decydować czy ich koledzy mogą orzekać

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 19:30
- Nie może być tak, że część sędziów podważa bądź poddaje w wątpliwość to czy ktoś może orzekać czy nie. Takie sprawy nie powinny mieć miejsca - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Wydra z Radia Warszawa. Gościem audycji był także Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń