X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Zagrożenie koronawirusem. Wiceminister zdrowia: ostrzegamy Polaków wracających z Włoch

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 08:35
- Od początku epidemii mówimy o tym, że istnieje możliwość przedostania się koronawirusa do Polski. W tej chwili prawdopodobieństwo jest większe w związku z pojawieniem się ognisk epidemii we Włoszech, skąd wróciło z wypoczynku wielu Polaków - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Audio
  • 26.02.2020 Waldemar Kraska (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)
Waldemar Kraska
Waldemar KraskaFoto: PR24/AK

Zgodnie z danymi z wtorkowego wieczoru w Polsce nie ma potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa.

1200 wirus.jpg
Koronawirus paraliżuje Włochy. Zamknięte szkoły, lekcje w domach

Waldemar Kraska przypominał, że okres inkubacji koronawirusa to 4-5 dni. - Zalecana przez nas kwarantanna to 2 tygodnie, jest to kluczowy czas po powrocie z wyjazdu, gdy powinniśmy siebie obserwować. Wydaliśmy w tej sprawie specjalny komunikat dla Polaków, którzy wrócili, lub będą wracać z Włoch. Został wysłany bezpośrednio na ich telefony komórkowe - mówił gość audycji.

- Jeżeli wróciliśmy z Włoch i mamy kaszel, gorączkę, kłopoty z oddychaniem to natychmiast należy zadzwonić do stacji sanitarno-epidemiologicznej lub zgłosić się do szpitala zakaźnego, ale nie na SOR czy do lekarza rodzinnego. Nie chcemy, aby ewentualny przypadek zarażenia był rozwleczony w izbach przyjęć czy poczekalniach - apelował wiceminister.

Nie mylić grypy z koronawirusem

Wiceminister zwracał uwagę, że grypa, na którą trwa sezon, nie powinna być mylona z koronawirusem. - Od 1 października ub. roku zachorowało w Polsce na grypę 2,5 mln ludzi. Jeśli nie byliśmy w Chinach, we Włoszech, czy nie mieliśmy kontaktu z osobami, które tam przebywały, a czujemy się źle, skontaktujmy się z naszym lekarzem rodzinnym - stwierdził.

- Zawsze miejmy na uwadze wywiad epidemiologiczny. Jeśli wróciliśmy np. z Włoch, ale nie mamy objawów, należy wykonać samokontrolę, mierzmy raz dziennie temperaturę. Jeśli pojawią się objawy pseudogrypowe, bóle mięśni, kaszel, gorączka to dzwońmy do stacji sanitarno-epidemiologicznej lub zgłośmy się do szpitala zakaźnego - przypominał Waldemar Kraska.

Zgodnie z danymi z wtorkowego wieczoru w Polsce nie ma potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa. Polacy wracający z regionów, w których notowano występowanie koronawirusa, łącznie z ogniskiem epidemii - miastem Wuhan - przechodzili kwarantannę, a ich stan zdrowia był monitorowany przez służby medyczne. Najnowsze informacje dotyczące koronawirusa i zagrożeń w Polsce są publikowane na bieżąco przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Eliza Olczyk

Goście: Waldemar Kraska

Data emisji: 26.02.2020

Godzina emisji: 07.35

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ciężka sytuacja w Korei Płd. Ponad tysiąc osób zainfekowanych koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 06:54
W Korei Południowej stwierdzono 169 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w środę koreańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Tym samym bilans osób zainfekowanych wzrósł w tym kraju do 1146. Armia USA podała, że zainfekowany jest jeden amerykański żołnierz, stacjonujący w Korei Płd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Kraska: nie ma zgody Ministerstwa Zdrowia na odpłatność badań ws. koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 06:40
W rozmowie z "Super Expressem" wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podkreślił, że nie ma zgody Ministerstwa Zdrowia na odpłatność i komercjalizację badań dotyczących koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska jest przygotowana". Rząd rozszerza kampanię informacyjną ws. koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 07:15
Spoty w telewizji i radiu, informacje zamieszczane w internecie, komunikaty do instytucji publicznych i samorządowych - to niektóre z elementów prowadzonej przez rząd rozszerzonej kampanii informacyjnej dotyczącej koronawirusa.
rozwiń zwiń