more_horiz

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk: Robert Biedroń to jedyny lewicowy kandydat w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 08:11
- Rafał Trzaskowski jest przedstawicielem prawicy i partii centrowo-konserwatywnej, która jest z tej politycznej rodziny co PiS. W wyborach prezydenckich jest tylko jeden kandydat lewicowy i jest nim Robert Biedroń - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, szefowa kampanii wyborczej Roberta Biedronia.
Audio
  • Agnieszka Dziemianowicz-Bąk w rozmowie na temat kampanii prezydenckiej ("Temat Dnia/Gość PR24")
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk
Agnieszka Dziemianowicz-BąkFoto: PR24/AK

Tematem rozmowy była kampania prezydencka. - Robert Biedroń gra o jak najlepszy wynik w I, a potem w II turze. Jako jedyny lewicowy i postępowy kandydat gra także o to, by prospołeczne, socjalne, równościowe postulaty, jak budowa miliona mieszkań dla młodych ludzi, prawa kobiet czy rozdział państwa od Kościoła, znalazły swoje miejsce w debacie publicznej. Stawką jest mobilizacja elektoratu lewicowego i pokazanie, że Lewica się liczy - oceniła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Marcin Kulasek 1200.JPG
Marcin Kulasek: Robert Biedroń wrócił do kampanii. Może sondaże będą jeszcze dla niego łaskawe

Niespełnione obietnice

- Gdybym przejmowała się sondażami, nie startowałabym w wyborach parlamentarnych. Żadne z nich nie dawały mi szans na wejście do Sejmu. Sondaże w sytuacji tak dynamicznego kryzysu, kiedy sytuacja zmienia się z dnia na dzień, nie są i nie mogą być miarodajne. Wszystko się jeszcze może wydarzyć - zaznaczyła.

- Rafał Trzaskowski w wyborach samorządowych podpisał kartę LGBT, po czym przez 1,5 roku swojej prezydentury w ratuszu warszawskim niczego z jej postulatów nie zrealizował. Tak samo robiła PO w przypadku związków partnerskich, kiedy obiecywała ustawę po wygranych wyborach, a potem o niej zapominała - dodała rozmówczyni.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Polityk Wiosny: Rafał Trzaskowski ma poglądy zbliżone do programu Lewicy

Na pytanie, czy Rafał Trzaskowski jest kandydatem prawicy, rozmówczyni odpowiedziała twierdząco. - Oczywiście, że Rafał Trzaskowski jest przedstawicielem prawicy i partii centrowo-konserwatywnej, która jest z tej politycznej rodziny co PiS. Wystarczy spojrzeć na rząd PiS i porównać go z rządem PO. Znamiennym przykładem jest Jarosław Gowin, który odnalazł się najpierw w PO, a potem w PiS. W wyborach prezydenckich jest tylko jeden kandydat lewicowy i jest nim Robert Biedroń - podkreśliła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadząca: Eliza Olczyk

Gość: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica)

Data emisji: 10.06.2020

Godzina emisji: 07.16

PR24/pkr

Zobacz także

Zobacz także