X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Pomoc jest udzielana na bieżąco". Minister rodziny o podtopieniach w Małopolsce

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 08:59
- Zabezpieczenie mieszkańców, wsparcie ich w tej trudnej sytuacji, jest bardzo ważne. Chodzi o to, żeby było szybko, żeby mieszkańcy czuli się bezpieczni - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: PR24/AK

Marlena Maląg mówiła w Polskim Radiu 24 o trudnej sytuacji powodziowej m.in. w Małopolsce. Wyjaśniła, na jaką pomoc mogą liczyć rodziny, które ucierpiały w wyniku licznych podtopień.

"Pomoc jest udzielana na bieżąco przez ośrodki pomocy społecznej"

- Sytuacja w Małopolsce jest trudna, ale dzięki działaniom wojewody, ale także dzięki służbom opieki społecznej, na mocy ustawy o opiece społecznej, są przydzielane błyskawicznie mieszkańcom zasiłki celowe. Zasiłki celowe na bieżące potrzeby do 6 tys. zł, a następnie zasiłki celowe mogą być udzielone do wysokości 20 tys, a nawet do 200 tys. złotych, jeśli ucierpiały ich domostwa (...) - powiedziała minister rodziny.

Czytaj także:


- Pomoc jest udzielana na bieżąco przez ośrodki pomocy społecznej, bo zabezpieczenie mieszkańców, wsparcie ich w tej trudnej sytuacji jest bardzo ważne. Chodzi o to, żeby było szybko, żeby mieszkańcy czuli się bezpiecznie. To tragedia, kiedy dorobek życia w jednej chwili zostaje stracony - dodała.

"Uchronionych zostało 5 mln miejsc pracy"

Gość audycji odniosła się także do zagadnienia bezroboci w Polsce. Podała aktualne dane, które zestawiła z wypowiedzią kandydata na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o słowa wypowiedziane 14 czerwca na rynku we Wrocławiu: "dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę. I też pytam pana prezydenta: dlaczego nie stoi pan przy wszystkich tych, których rząd pozostawił samym sobie? Co Pan zrobił dla tych wszystkich, którzy dzisiaj tracą pracę?" - pytał wówczas obecnego prezydenta Andrzeja Dudę Rafał Trzaskowski.

Komitet wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy pozwał za nie Trzaskowskiego w trybie wyborczym, domagając się sprostowania we wszystkich mediach. W poniedziałek warszawski Sąd Okręgowy oddalił wniosek.

Według danych Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia na koniec maja to 6 procent, a bezrobotnych w Polsce jest obecnie 1 mln 11 tys.

Posłuchaj

14:03 MALĄG.mp3 23.06.2020 Marlena Maląg: zostało przekazanych 100 mld zł i śmiało można powiedzieć, że 5 mln miejsc pracy zostało uchronionych. (24 Pytania / PR24)

 

- Od początku roku przyrost bezrobocia to 82 tys., a od marca - 102 tys. To nijak się ma do miliona bezrobotnych, o których mówił Rafał Trzaskowski we Wrocławiu - stwierdziła w PR24 minister Marlena Maląg. - W grudniu 2013 stopa bezrobocia wynosiła 13,4 proc., a bez pracy pozostawało ponad 2 mln 150 tys. Polaków - przypomniała. 

W audycji także o zapobieganiu skutkom pandemii koronawirusa na rynku pracy. - Są wdrożone mechanizmy, które mają niwelować negatywne skutki na rynku pracy - chodzi o ochronę miejsc pracy i zapewnienie płynności produkcji firmom. Zostało przekazanych 100 mld zł i śmiało można powiedzieć, że 5 mln miejsc pracy zostało uchronionych - powiedziała Marlena Maląg.


Morawiecki Duda free 1200.jpg
"Instrumenty tarczy antykryzysowej zadziałały znakomicie". Prof. Krysiak o rządowym wsparciu

Tarcza antykryzysowa to ponad 212 miliardów wsparcia dla pracodawców i pracowników na czas kryzysu związanego z epidemią koronawirusa. Pomimo dodatkowych wydatków - jak zapewniła w PR24 szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej - rząd ma środki także na realizowane dotychczas programy. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadząca: Dorota Kania

Gość: Marlena Maląg

Data emisji: 23.06.2020

Godzina emisji: 07.35

PR24/PAP/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejm uchwalił "tarczę antykryzysową". Posłowie odrzucili większość poprawek Senatu

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 16:06
Sejm uchwalił zmiany w prawie stanowiącym pakiet antykryzysowy. Posłowie przyjęli 32 poprawki z 81 uchwalonych przez Senat w ustawie o wsparciu przedsiębiorców i pracowników. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Modzelewski: Polska potrzebuje programu inwestycyjnego i pobudzenia popytu

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2020 20:42
- Przed nami tworzenie planu walki z recesją. Musimy mieć program pobudzenia popytu wewnętrznego i program inwestycyjny - powiedział w Polskim Radiu 24 ekonomista prof. Witold Modzelewski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wpadka z wiekiem emerytalnym pokazuje, że jest niewiarygodny". Andrzej Anusz o Rafale Trzaskowskim

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 14:00
- Kwestia wiarygodności kandydata może być przesądzająca, jeśli chodzi o wynik drugiej tury wyborów - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Instytutu im. Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń