X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Gabriela Lenartowicz: mobilizacja elektoratu jest ogromna

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 08:31
- To dobrze, że w wyborach biorą udział osoby, które wcześniej tego nie robiły, to znaczy, że widzą potrzebę obywatelskiego uczestnictwa i wpływu na władzę. Być może teraz widzą jakieś niepokojące zjawiska, które wymagają od nich aktywności - mówiła w Polskim Radiu 24 Gabriela Lenartowicz (Platforma Obywatelska).
nz poseł Gabriela Lenartowicz (PO)
n/z poseł Gabriela Lenartowicz (PO)Foto: pr24

Kandydat Koalicji Obywatelskiej i lider ruchu Polska 2050 dyskutowali w mediach społecznościowych nad wizją ponadpartyjnej prezydentury. Szymon Hołownia powiedział, że rozmowa ma pomóc jego wyborcom podjąć decyzję, na kogo zagłosować 12 lipca w drugiej turze wyborów. Rafał Trzaskowski zobowiązał się, że jeżeli zostanie prezydentem Polski, będzie realizował postulaty Szymona Hołowni. 

Ewa Lieder 1200.JPG
"Mamy wiele wspólnych celów i postulatów". Ewa Lieder o Szymonie Hołowni

Gabriela Lenartowicz komentowała wyniki I tury wyborów. - Fałszywe są stwierdzenia o tym, kto z kim wygrał, a kto przegrał w I turze, zważywszy na taką liczbę kandydatów. Z jednej strony mamy bitwę o reelekcję urzędującego prezydenta, z drugiej zaś są ci, którzy chcą zmiany. W tym właśnie zestawieniu należałoby porównywać wyniki, inaczej obraz będzie zafałszowany - podkreśliła.

- Urzędujący prezydent ubiegający się o reelekcję ma z natury przewagę wiążącą się z tym, że stoi za nim urząd i powaga urzędu. Z drugiej strony jest rozliczany z prezydentury. Podczas I tury 56 proc. głosujących Polaków opowiedziało się za tym, że nie chcą reelekcji Andrzeja Dudy, wybrali innego kandydata - stwierdziła posłanka.


Posłuchaj
11:47 LENARTOWICZ.mp3 2.07.2020 Gabriela Lenartowicz o wyborach prezydenckich i sytuacji politycznej w Polsce. (24 Pytania/PR24)

 

Jak zaznaczyła, można się spodziewać, że elektorat Szymona Hołowni będzie skłonny oddać głos na Rafała Trzaskowskiego. - Mobilizacja elektoratu jest ogromna, prodemokratyczna, za zmianami otwierającymi w szerszym stopniu partycypację w sprawowaniu władzy przez obywateli - podkreślała.

Ponad 3 mln głosów więcej zyskał w I turze prezydent Andrzej Duda w porównaniu do jego wyniku z I tury wyborów prezydenckich z 2015 r. Z kolei kandydat KO Rafał Trzaskowski otrzymał o ponad 814 tys. głosów więcej niż ówczesny prezydent Bronisław Komorowski, który z Dudą mierzył się 5 lat temu.

Zobacz także:

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Gabriela Lenartowicz (Platforma Obywatelska)

Data emisji: 02.07.2020

Godzina emisji: 07.35

PR24/PAP/ka

Czytaj także

"Mamy wiele wspólnych celów i postulatów". Ewa Lieder o Szymonie Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 18:00
- Gdy wybieramy prezydenta dla wszystkich Polaków, to wiadomo, że nie szukamy różnic, raczej rzeczy wspólnych oraz możliwości realizacji wspólnych postulatów - powiedział w Polskim Radiu 24 Ewa Lieder, b. poseł Nowoczesnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odstraszyć wyborców". Rzymkowski o fake newsie dot. prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 20:00
- Puszczanie fake newsa o ułaskawieniu pedofila przez Andrzeja Dudę jest bardzo brzydkie. Apeluję do Rafała Trzaskowskiego, żeby z takich metod zrezygnował - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń