X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Minister rolnictwa: ponad miliard złotych trafi do rolników poszkodowanych przez koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 08:00
- Niezależnie od pomocy suszowej, polski rząd wypłaci też pieniądze tym gospodarstwom, które zostały dotknięte COVID-19 - mówił w Polskim Radiu 24 minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.Foto: PR24/Adam Koniecki

Gość PR24 powiedział, że w tym roku zbiory będą lepsze, niż sądzono jeszcze w kwietniu, kiedy była obawa o suszę, która mogła zniszczyć polskie rolnictwo.

- Deszcz spadł w ostatnim możliwym momencie i udało się uniknąć najgorszego scenariusza, stąd dziś np. zbiory zbóż są na pewno bardzo dobre, nie spodziewamy się groźby braku czegokolwiek, może nawet wkrótce powiemy, że mamy rekordowe zbiory - podkreślił.

Era cyfrowa na wsi

woda1200.jpg
Dotacje na nawadnianie gospodarstw. Mija termin składania wniosków

Jak dodał, istnieje jednak mechanizm pozwalający na oszacowanie ewentualnych strat już nie "na oko" jak to było kiedyś, ale poprzez specjalną aplikację, dzięki której rolnik ma dostęp do wszystkich baz danych, w tym meteorologicznych - To przejście do ery cyfrowej - zauważył minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Przypomniał, że na kontach bankowych jest jeszcze 400 mln zł, bo za 2019 r. w związku z suszą wypłacono rolnikom w sumie 2 miliardy 100 mln zł. - Ale środki krajowe na kontach bankowych mogą być wydane za zgodą Komisji Europejskiej. Ponieważ są z tym komplikacje, zmieniliśmy formułę - mówił Jan Krzysztof Ardanowski.

Poszkodowani z powodu COVID-19

Posłuchaj
12:38 PR24_MPLS 2020_07_31-07-15-28.mp3 J. K. Ardanowski o pomocy rolnikom ("24 pytania. Rozmowa poranka")

 

Przypomniał jednocześnie, że niezależnie od pomocy suszowej, rząd wprowadził przepisy, które pozwolą na udzielenie pomocy przedsiębiorcom i rolnikom najbardziej poszkodowanym w wyniku epidemii COVID-19. Polska chciała przeznaczyć na ten cel ok. 1 mld euro z niewykorzystanych środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW 2014-2020), ale ostatecznie Komisja Europejska zgodziła się na 270 mln euro tj. nieco ponad 1 mld zł.


Audycja: "24 pytania - rozmowa poranka"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Jan Krzysztof Ardanowski (minister rolnictwa i rozwoju wsi)

Data emisji: 31.07.2020

Godzina: 07.35

Czytaj także

Ardanowski: widać, jak ważną rolę odgrywa rolnictwo w dobie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 17:27
- Dla mnie istotne jest to, żeby był duży budżet rolny, widać jak ważną rolę odgrywa rolnictwo w dobie koronawirusa. Rolnictwo jest po prostu potrzebne - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PSL: rząd powinien pochylić się nad sytuacją rolników z większą troską

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 17:56
- Bardzo niewielu rolników otrzymało odszkodowania za ubiegłoroczną suszę. Pan premier oczywiście mówił o tym, że to jest nieprawda, bo kolejne kilkaset milionów na odszkodowania zostało przesuniętych i ciągle są w powijakach - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Paszyk, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego
rozwiń zwiń