X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rzecznik PiS: nie poddamy się dyktatowi, Polska stoi na straży europejskich wartości

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 08:21
-  Jeżeli hiszpański eurodeputowany upomina Polskę, to powinien sobie przypomnieć, jakie są pierwotne i prawdziwe wartości europejskie. Pod dyktatem lewicowych ideologii Europa sukcesywnie odrzucała tożsamość chrześcijańską - mówiła w Polskim Radiu 24 rzecznik PiS Anita Czerwińska. 
Anita Czerwińska
Anita CzerwińskaFoto: PR24/DB

W poniedziałek w Parlamencie Europejskim odbyła się debata poświęcona praworządności w Polsce - eurodeputowani dyskutowali m.in. o uchwaleniu przez niektóre samorządy i gminy tzw. stref "wolnych od LGBT". W jej trakcie omawiano też krytyczny wobec polskich władz projekt raportu przygotowanego przez Juana Fernando Lopez Aguilara, szefa Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych PE. W dokumencie pada m.in. sformułowanie o "pogarszającej się sytuacji dotyczącej systemu legislacyjnego i wyborczego w Polsce". W zapisach są także krytykowane reforma sądownictwa i ochrona praw podstawowych polskich obywateli.


pap patryk jaki pe 1200.jpg
"Nie przeszkadza wam pomnik Lenina w Niemczech, ale przeszkadza, że bronimy rodziny". Patryk Jaki w PE

Zdaniem Anity Czerwińskiej, to Polska broni wartości, na których ojcowie założyciele oparli projekt europejski. - Polacy suwerennie wybrali konserwatywną większość i politycy europejscy powinni to uszanować. Niestety dominuje ideologia lewicowa i próbuje się narzucić lewicowy dyktat, w jakimś sensie zdyscyplinować polskie społeczeństwo. Jestem przekonana, że będzie to bezskuteczne - powiedziała rzecznik PiS. 

Czytaj również:

Przypomniała też, że Zjednoczona Prawica jest zobowiązane wobec wyborców, by realizować ich koncepcję Polski. - W żaden sposób nie zgodzimy się na narzucanie nowych porządków europejskich, które są wzorowane na starych ideologiach. Nie przyjmujemy ich, nie poddamy się dyktatowi. Jeżeli hiszpański eurodeputowany upomina Polskę, to powinien sobie przypomnieć, jakie są pierwotne i prawdziwe wartości europejskie. Pod dyktatem lewicowych ideologii Europa sukcesywnie odrzucała tożsamość chrześcijańską. Polska stoi na straży pierwotnych wartości, które były podstawą Wspólnoty - podsumowała Anita Czerwińska. 


Posłuchaj
12:13 PR24_MPLS 2020_09_15-07-36-04.mp3 Anita Czerwińska gościem Doroty Kani (24 Pytania - Rozmowa Poranka)

 

Eurodeputowani komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości i praw wewnętrznych (LIBE) w lipcu przy sprzeciwie eurodeputowanych PiS przyjęli projekt, który wskazuje na ciągłe pogarszanie się stanu demokracji, rządów prawa i praw podstawowych w Polsce. W tekście skoncentrowano się "na nieustannie pogarszającej się sytuacji w Polsce w zakresie funkcjonowania systemu legislacyjnego i wyborczego, niezależności sądownictwa i praw sędziów oraz ochronie praw podstawowych". Z raportu wynika, że sytuacja w Polsce uległa pogorszeniu od czasu wszczęcia przez Komisję Europejską postępowania z art. 7. W związku z tym domagają się od Rady zajęcia się tą sprawą i "przystąpienia wreszcie do działania", w obronie praw obywateli.

Głosowanie Parlamentu Europejskiego w sprawie raportu zaplanowane jest na piątek.

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Anita Czerwińska (rzecznik PiS)

Data emisji: 15.09.2020

Godzina emisji: 07.35

PR24

Czytaj także

"Kłamliwy dokument". Beata Kempa o raporcie ws. polskiej praworządności

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 20:10
Najnowszy projekt raportu komisji Europarlamentu na temat praworządności w Polsce jest kłamliwy i tendencyjny - uważa europoseł Beata Kempa. Dokument był dziś omawiany na posiedzeniu parlamentarnej komisji sprawiedliwości i swobód obywatelskich.
rozwiń zwiń