"Hańba i skandal". Anna Milczanowska o atakach na kościoły

- Żyjemy w kraju demokratycznym, mamy prawo protestować, nie wszystkim wszystko musi się podobać. Jednak atakowanie kościołów, czegoś, co jest od tysiąca lat kośćcem kulturowym naszej ojczyzny, nie miało miejsca nawet za okupacji hitlerowskiej - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

2020-10-28, 08:40

"Hańba i skandal". Anna Milczanowska o atakach na kościoły
Anna Milczanowska. Foto: PR24/AK

W czwartek sędziowie Trybunału Konstytucyjnego uznali, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia nienarodzonego dziecka lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją.

Powiązany Artykuł

20a25154 (1).jpg
"Spór o aborcję zmienia się w spór wokół Kościoła". Ekspert o protestach po orzeczeniu TK

Po ogłoszeniu wyroku rozpoczęły się protesty organizowane m.in. przez ruch Strajk Kobiet. Manifestujący przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego protestowali m.in. pod domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, siedzibą PiS w Warszawie oraz na ulicach wielu miast w Polsce; w niedzielę protesty odbywały się także w kościołach.

Anna Milczanowska komentowała protesty, które miały miejsce w ciągu ostatnich dni. - Na ulice wychodzą ludzie, którzy zagubili się w świecie kłamstw promujących cywilizację śmierci, którzy mogą być cynicznie, instrumentalnie wykorzystywani przez środowiska lewicowe. Od wielu lat podejmowano próby, by wprowadzać aborcję na życzenie, takie projekty ustaw często były składane do Sejmu - przypominała poseł.

Posłuchaj

28.10.2020 Anna Milczanowska (Polskie Radio 24 / 24 Pytania) 14:46
+
Dodaj do playlisty

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niekonstytucyjności aborcji eugenicznej rząd zapowiada rozszerzenie programu "Za życiem". Obejmuje on pomoc dla rodzin dzieci ze znacznymi niepełnosprawnościami i nieuleczalnymi chorobami.

REKLAMA

Anna Milczanowska zwracała uwagę, że niewiele samorządów zwraca się do Ministerstwa Pracy po środki na organizację opieki wytchnieniowej dla rodzin dzieci z niepełnosprawnościami, która jest dostępna w ramach tego programu. - Ważne jest nie tylko wsparcie finansowe dla rodziców, ale opieka medyczna i psychologiczna dla rodziców. Kobiety powinny wiedzieć, do kogo udać się po pomoc. Informacja o tym programie powinna docierać szerzej do rodziców - stwierdziła.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zapowiedziała, że w latach 2022-2026 na program "Za życiem" zostanie przeznaczonych 3,2 miliarda złotych.

Czytaj również:

    Więcej w nagraniu. 

    REKLAMA

    ***

    Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

    Prowadzący: Eliza Olczyk

    Gość: Anna Milczanowska (PiS)

    Data emisji: 28.10.2020

    REKLAMA

    Godzina emisji: 7.15

    PR24/ka

    Polecane

    REKLAMA

    Wróć do strony głównej