X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Minister edukacji i nauki: chcemy dzieciom dać szansę na powrót do szkół

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 08:29
-  Nie podobają nam się obostrzenia. Nie zostały wprowadzone dlatego, że są dobre. Są konieczne do tego, by chronić ludzi przed utratą życia i zdrowia. Mają spowodować wypłaszczenie pandemii i szansę na powrót do normalności - mówił na antenie Polskiego Radia 24 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: PR24/DB

Z dniem 5 stycznia zniesiono zakaz przebywania dzieci na świeżym powietrzu w godz. 8-16 bez opieki dorosłych. Rozporządzenie w tej sprawie opublikowane zostało w poniedziałek wieczorem. 

dzieci lyzwy EN 1200 .jpg
MEN zezwala na półkolonie w ferie, zaleca też nie wyjeżdżać

Gość Polskiego Radia 24 tłumaczył, że chodzi o to, by dać szansę na to, by dzieci, przynajmniej z klas 1-3, wróciły do szkół po 17 stycznia. - Dlatego ferie zostały skumulowane w jednym terminie. Po to był też przepis o zakazie wychodzenia bez dorosłego opiekuna. Zdecydowaliśmy na odejście od tego obostrzenia ze względu na opinię epidemiologów i wirusologów. Były też sygnały w tej sprawie od rodziców i psychologów - powiedział Przemysła Czarnek.

Podkreślił, że obostrzenia nie zostały wprowadzone dlatego, że są dobre. - Są konieczne do tego, by chronić ludzi przed utratą życia i zdrowia. Mają spowodować wypłaszczenie pandemii i szansę na powrót do normalności. Największą traumą jest śmierć. Zdajemy sobie sprawę, że nauczanie zdalne jest mniej efektywne. Utrata kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami źle wpływa na psychikę dzieci. Dlatego mamy poradnie psychologiczne, od 1 stycznia również online. Natomiast zdalne nauczanie jest koniecznością - podkreśli szef resortu edukacji i nauki. 

Zobacz także:

Media ujawniły, że w ostatnich dniach ze szczepień na COVID-19 na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym skorzystali celebryci – spoza grupy zero – w tym m.in.: Krystyna Janda oraz były premier, europoseł SLD Leszek Miller. Jednak zdaniem szefa resortu edukacji i nauki nie należy łączyć tej sprawy z kwestią reformy szkolnictwa wyższego. - Sprawa jest żenująca, to ogromny błąd WUM, który podlega Ministerstwu Zdrowia. Reforma ministra Jarosława Gowina i konstytucja dla nauki były potrzebne. Ruszyła skostniały świat szkolnictwa wyższego i przyczyniła się do zmian. Na etapie wdrażania pojawiły się luki i nieścisłości, które chcemy usuwać. Natomiast to, co wydarzyło się na WUM, było skandaliczne i nie powinno było mieć miejsca - podsumował minister Czarnek.  

Posłuchaj
08:51 PR24_AAC 2021_01_05-07-37-42.mp3 Minister Przemysław Czarnek gościem Doroty Kani (24 Pytania - Rozmowa Poranka)

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzący: Dorota Kania
Gość:  Przemysław Czarnek (minister edukacji i nauki)
Data emisji: 5.01.2020
Godzina emisji: 7.37

PR24

Czytaj także

Minister edukacji i nauki: koniec stycznia i luty to okres, kiedy nauczyciele będą poddawani szczepieniom

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 07:52
- Wszystko zależy od ilości dostępnych szczepionek, jest takie założenie, by szczepienie nauczycieli rozpocząć już w drugiej połowie stycznia - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w Programie 1 Polskiego Radia.  
rozwiń zwiń