X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prokop-Paczkowska: chcemy pieniędzy z Funduszu Odbudowy, na pewno nie zagłosujemy jak Solidarna Polska

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 08:12
- Od początku zabiegaliśmy o pieniądze z Funduszu Odbudowy. Absolutnie jesteśmy za tymi środkami. Jedyne nasze obawy i uwagi budzi to, jak Prawo i Sprawiedliwość chce te pieniądze wydać. Będziemy stawiali warunki dotyczące nie przyjęcia tych pieniędzy, lecz sposobu ich wydatkowania - powiedziała Małgorzata Prokop-Paczkowska z Wiosny.
Audio
  • Małgorzata Prokop-Paczkowska o stosunku Lewicy do środków unijnych z Funduszu Odbudowy ("24 pytania")

Przywódcy państw Unii Europejskiej porozumieli się ws. wieloletniego budżetu Unii na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy gospodarek krajów członkowskich po pandemii. By możliwe było uruchomienie Funduszu Odbudowy, decyzja o zwiększeniu zasobów własnych UE musi zostać ratyfikowana przez parlamenty narodowe.

fundusze europejskie free1200.jpg
Polska chce skorzystać z unijnego Funduszu Odbudowy. Liczy na 58,1 mld euro

Poparcie dla ratyfikacji zapowiedziała Lewica. Koalicja Obywatelska i PSL domagają się od rządu, aby uwzględnić rolę samorządów, które - zdaniem posłów tych ugrupowań - powinny mieć decydujący głos w kwestii dysponowania pieniędzmi z Funduszu Odbudowy.

- Od początku zabiegaliśmy o pieniądze z Funduszu Odbudowy. Chcemy być częścią Wspólnoty. Uważamy, że silna Polska to Polska w UE. Absolutnie jesteśmy za tymi środkami. Jedyne nasze obawy i uwagi budzi to, jak PiS chce te pieniądze wydać. Będziemy stawiali warunki dotyczące nie przyjęcia tych pieniędzy, ale sposobu wydatkowania - zaznaczyła Małgorzata Prokop-Paczkowska.

Posłuchaj
11:40 PR24_mp3 2021_04_22-07-36-02.mp3 Małgorzata Prokop-Paczkowska o stosunku Lewicy do środków z unijnego Funduszu Odbudowy ("24 pytania")

Poseł wskazała, że środki unijne powinny być przeznaczone przede wszystkim na służbę zdrowia, edukację, zieloną energię, a nie dla "Rydzyków czy Obajtków", tak by dzięki nim Polska stawała się krajem innowacyjnym.

- Chcemy tych pieniędzy i na pewno nie zagłosujemy, jak Solidarna Polska i nie będziemy ze Zbigniewem Ziobro, który chce wyjścia naszego kraju z Unii. Być może najlepszym rozwiązaniem byłaby tzw. mała ratyfikacja, czyli bez głosowania w Sejmie. Wtedy rząd musiałby wziąć to na swoje barki. Najważniejsze są pieniądze dla Polaków - dodała Prokop-Paczkowska.

* * *

Audycja: "24 pytania"
Prowadzący: Stanisław Janecki
Gość: Małgorzata Prokop-Paczkowska (Wiosna)
Data emisji: 22.04.2021
Godzina emisji: 07.36

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"Chcemy zabezpieczyć samorządy". Joński o uwagach KO do Krajowego Planu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 08:23
Koalicja Obywatelska pozytywnie się odnosi do tych środków, uważa, że są one pilne, potrzebne jak nigdy wcześniej w takiej ilości. Natomiast te doświadczenia ostatnich miesięcy pokazują, że chcemy zabezpieczyć samorządy, żeby nie były dzielone na te, gdzie rządzi PiS i gdzie rządzi opozycja - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński.
rozwiń zwiń