X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie wierzę, że w Polsce nie ma osób znanych z autorytetu, z pracy społecznej". Kwiatkowski o wyborze RPO

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 08:20
- Musimy dokonać wyboru, który będzie aprobowany przez wszystkich. Nie wierzę, że w Polsce nie ma takich osób, które są znane z pracy społecznej, znane ze swojego autorytetu - powiedział w Polskim Radiu 24 senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski. 

Senat nie wyraził zgody na powołanie Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich. Poparło go 48 senatorów, 49 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. Oznacza to, że nowego RPO nie udało się wybrać już po raz czwarty.

Senat głosowanie PAP 1200.jpg
"Zwyciężyły partyjne uprzedzenia". Bartłomiej Wróblewski o decyzji Senatu ws. RPO

- Mam wrażenie, że wczorajsze głosowanie było symboliczne. W takim sensie, że teraz dotrze do wszystkich, że w obu izbach parlamentu ma wybierać nieokreślona większość. Bo w Sejmie oczywiście większość ma PiS, a w Senacie - tak się definiująca - demokratyczna opozycja - powiedział Krzysztof Kwiatkowski.


Posłuchaj
16:07 PR24_mp3 2021_05_14-07-36-11.mp3 Krzysztof Kwiatkowski o wyborze rzecznika praw obywatelskich (24 Pytania - rozmowa poranka)

 

Jak zaznaczył, "w tym momencie my musimy dokonać takiego wyboru, który będzie aprobowany przez wszystkich". - Nie wierzę, że w Polsce nie ma takich osób, które są znane z pracy społecznej, znane ze swojego autorytetu. Przy takiej kandydaturze obywatele będą mieli przekonanie, że to będzie rzeczywiście rzecznik praw obywatelskich reprezentujący i zabiegający o ich interesy - dodał

- Mieliśmy wielu kandydatów: pani Rudzińska-Bluszcz, pan Ikonowicz, pan Wawrzyk, pan Wróblewski. I przy każdym z nich cieniem kładło się to, że byli zgłaszani przez określone środowiska polityczne - podsumował senator. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: 24 Pytania-rozmowa poranka

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Krzysztof Kwiatkowski

Data emisji: 14.05.2021

Godzina emisji: 7.36

bartos

Czytaj także

"Wielki społecznik". Robert Telus o Bartłomieju Wróblewskim, kandydacie na RPO

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 18:30
- Bartłomiej Wróblewski jest człowiekiem, który buduje mosty. To wielki społecznik. Działa z różnymi grupami osób potrzebujących i im pomaga - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Telus, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń