more_horiz

"Wzrosło zainteresowanie szczepieniami przeciw COVID-19". Rzecznik rządu o reakcji na wariant Omikron

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 08:26
- Myślę, że ludzie, którzy obserwują losy osób niezaszczepionych, faktycznie zdają sobie z tego sprawę, że jest to najbezpieczniejsza formuła, najwyższy stopień ochrony przed zakażeniami, jaki w tej chwili mamy - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Müller, rzecznik rządu.
W reakcji na pojawiające się informacje o wariancie Omikron koronawirusa, zwiększyła się chęć szczepień przeciw COVID-19
W reakcji na pojawiające się informacje o wariancie Omikron koronawirusa, zwiększyła się chęć szczepień przeciw COVID-19Foto: Tero Vesalainen/Shutterstock

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oceniła, że nowy wariant koronawirusa o nazwie Omikron stwarza "bardzo wysokie globalne zagrożenie o potencjalnie poważnych konsekwencjach".

Omikron wykryto m.in. w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, w Niemczech, Czechach, Austrii, Belgii, Holandii, Hongkongu, Australii i Izraelu. Władze kolejnych państw, w tym Francji, podejrzewają, że wariant może już się u nich rozprzestrzeniać. Jeszcze w piątek państwa unijne podjęły decyzję o wstrzymaniu lotów z kilku państw południowej Afryki, gdzie Omikron został wykryty po raz pierwszy.

Czytaj także:

- Nowy wariant koronawirusa postawił służby sanitarne w całej Europie i na świecie w podwyższonym stanie gotowości - przyznał w rozmowie Piotr Müller. - Stąd też nasze decyzje dotyczące pewnego pierwszego pakietu nowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego - dodał.

Więcej chętnych na szczepienia 

Jako pozytywny aspekt zaistniałej sytuacji wymienił wzrost zainteresowania szczepieniami przeciw COVID-19, w tym też pierwszą dawką. - Myślę, że ludzie, którzy obserwują losy osób niezaszczepionych, faktycznie zdają sobie z tego sprawę, że jest to najbezpieczniejsza formuła, najwyższy stopień ochrony przed zakażeniami, jaki w tej chwili mamy - dodał Müller.

Posłuchaj
15:01 PR24_mp3 2021_11_30-07-08-00.mp3 Piotr Müller o spotkaniu premiera z liderami kół parlamentarnych ws. sytuacji na granicy z Białorusią oraz o bieżących sprawach związanych z gospodarką i walką z epidemią koronawirusa (24 pytania-Rozmowa Poranka) 

W nagraniu mowa była także o podsumowaniu spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z liderami politycznymi na temat sytuacji na granicy z Białorusią i możliwych konsekwencjach obecności Rosji na granicy z Ukrainą.

Czytaj także: "Musimy być na to gotowi". Müller o ewentualnym ataku Rosji na Ukrainę

***

Audycja: 24 Pytania - Rozmowa Poranka

Prowadziła: Dorota Kania

Gość: Piotr Müller (KPRM)

Data emisji: 30.11.2021

Godzina: 07.08

st/IAR

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem