more_horiz

Dariusz Wieczorek: nie przewiduję kolejnych transferów z klubu Lewicy

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 08:15
- Każdy podejmuje sam decyzje, to nie jest wielki dramat. Z klubu parlamentarnego PiS, PO czy PSL też odeszło kilkoro posłów, to są normalne rzeczy. Jak mówią doświadczenie parlamentarzyści, połowa kadencji to moment pewnego przesilenia - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Wieczorek (Lewica).

Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, senator Wojciech Konieczny oraz posłowie Robert Kwiatkowski, Joanna Senyszyn i Andrzej Rozenek odeszli z klubu Lewicy i stworzyli koło Polskiej Partii Socjalistycznej. Przewodniczącym koła został Konieczny, wiceprzewodniczącymi Morawska-Stanecka i Senyszyn.

Dariusz Wieczorek komentując tę decyzję przypominał, że z innych klubów parlamentarnych również odchodzili posłowie. Jak ocenił "nie jest to wielki dramat". - Nie przewiduję, żeby jakiekolwiek inne transfery z klubu Lewicy miały miejsce w przyszłym roku - dodał gość audycji.

Świąteczny czas

Dariusz Wieczorek opowiadał także o świątecznych przygotowaniach w swoim domu.

Jak dodał, czas Świąt powinien być wolny od politycznych sporów. - Będę namawiał do tego, by nie pokłócić się o politykę przy wigilijnym stole. Jeden może lubić PiS, drugi Lewicę, wszyscy jesteśmy Polakami, to jest nasz kraj. Namawiam wszystkich, by w spokoju te Święta przeżyć - powiedział poseł. 

Posłuchaj
14:24 PR24_mp3 2021_12_24-07-35-59.mp3 Dariusz Wieczorek o odejściu posłów i senatorów z klubu Lewicy (Polskie Radio 24 / Rozmowa PR 24)

Czytaj także:

Więcej w zapisie audycji. 

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Dariusz Wieczorek

Data emisji: 24.12.2021

Godzina emisji: 07.35

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem