more_horiz

Onet chwalił Putina za osiągnięcia sportowe. Müller: to wielowymiarowa dezinformacja

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2022 07:43
- Przykro mi, że nie spotyka się to z jednoznaczną krytyką wszystkich innych mediów, bo z taką krytyką powinno się spotkać - powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o sprawę tekstów na Onecie chwalących Władimira Putina. - To są działania, które mają wielowymiarowy charakter dezinformacji, ocieplania wizerunku osób, które odpowiadają za inwazję na inny kraj - podkreślił. 

Rzecznik rządu Piotr Müller pytany był w Polskim Radiu 24 o podejmowane przez polski rząd działania w związku z sytuacją na Ukrainie i eskalacją przez Rosję napięć na pograniczu rosyjsko-ukraińskim. Podkreślił, że w tej sprawie Polska jest w stałym kontakcie z sojusznikami europejskimi i amerykańskimi. - Jesteśmy gotowi na to, żeby podjąć działania dyplomatyczne oraz inne działania na arenie międzynarodowej, aby odstraszyć Rosję od tego typu zachowań. Liczymy tutaj przede wszystkim na wspólny front europejski - powiedział Piotr Müller.

Gość "24 Pytań" przyznał przy tym, że "na dziś nie mamy sygnałów, by Polska miała być bezpośrednią ofiarą działań militarnych ze strony Rosji", jednak "jesteśmy ofiarami wojny hybrydowej". 

"Włożenie pistoletu do ręki Putina"

Pytany o ataki dezinformacyjne wymierzone w Polskę, Piotr Müller podkreślił, że "to wszystko, co widzimy w ciągu ostatnich miesięcy, układa się jakąś całość". - Pamiętajmy o tym, że same działania dot. włamań na skrzynki mailowe, działań dezinformacyjnych w tym zakresie, działań związanych z cenami gazu i ataków cybernetycznych na infrastrukturę informatyczną Polski, to wszystko jest pewnym elementem przygotowania ze strony Rosji na innego rodzaju działania, a przynajmniej stworzenia sobie pola do wyboru, czy takie działania - chociażby w kontekście Ukrainy - podjąć - zaznaczył. 

- Uruchomienie gazociągu Nord Stream 2 to włożenie pistoletu do ręki Władimira Putina. Z tego wszystkiego musimy sobie zdawać sprawę, bo inaczej możemy nie wyciągnąć wniosków z historii, jakie Europa miała w wielu dziesięcioleciach - wskazał.


MSZ Ukrainy przyjęło do wiadomości decyzję USA o ewakuacji rodzin dyplomatów amerykańskich z Kijowa. W ostatnim czasie nie zaobserwowano kardynalnych zmian w sytuacji bezpieczeństwa, więc rozpatrujemy to jako oznakę "nadmiernej ostrożności" - przekazał resort (PAP) MSZ Ukrainy przyjęło do wiadomości decyzję USA o ewakuacji rodzin dyplomatów amerykańskich z Kijowa. W ostatnim czasie nie zaobserwowano kardynalnych zmian w sytuacji bezpieczeństwa, więc rozpatrujemy to jako oznakę "nadmiernej ostrożności" - przekazał resort (PAP)

"Wielowymiarowy charakter dezinformacji"

Oceniając artykuł na Onecie, w którym chwalono przywódcę Rosji Władimira Putina jako "pasjonata sportu", który "jeździ konno, gra w hokeja i ma czarne pasy sztuk walki", rzecznik rządu stwierdził, że "to są działania, które mają wielowymiarowy charakter dezinformacji, ocieplania wizerunku osób, które odpowiadają za inwazję na inny kraj". 

- Władimir Putin odpowiada za inwazję na inny kraj, zajęcie Krymu, zajęcie wschodniej Ukrainy, podejmowane były działania ofensywne wobec innych krajów - wymienił gość "24 Pytań". Wypomniał także przywódcy Rosji "zabójstwa ludzi na świecie, udowodnione przez inne kraje". - Za te zabójstwa odpowiada Rosja, na czele której stoi Władimir Putin - skwitował.

- To jest coś niesamowitego. Przykro mi, że nie spotyka się to z jednoznaczną krytyką wszystkich innych mediów, bo z taką krytyką powinno się spotkać - ocenił artykuł Onetu Piotr Müller.

Posłuchaj
15:03 PiotrMuller-PR24_mp3 2022_01_25-07-07-57.mp3 Piotr Mueller o publikacji Onetu: to wielowymiarowa dezinformacja. Przykro mi, że nie spotyka się to z jednoznaczną krytyką wszystkich innych mediów, bo z taką krytyką powinno się spotkać ("24 Pytania - Rozmowa Poranka"/ PR24)

Więcej w nagraniu. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy. 

Czytaj także: 

***

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

ProwadzącyDorota Kania

Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)

Data emisji: 25.01.2022

Godzina emisji: 7.06


mbl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem