more_horiz

Wniosek o odwołanie Zbigniewa Ziobro. Grzegorz Napieralski: jest szansa na jego realizację

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2022 08:15
- Zawirowania w koalicji rządzącej, poważne napięcia, mogą spowodować, że wniosek o odwołanie Zbigniewa Ziobro ma szanse być zrealizowany pozytywnie. Koalicji rządzącej może zabraknąć kilku głosów, aby obronić pana ministra - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Napieralski. 

Donald Tusk 1 maja zapowiedział wniosek o odwołanie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Według Lidera Platformy Obywatelskiej minister odpowiada za spór z Unią Europejską i blokowanie środków z Krajowego Planu Odbudowy. Wniosek ma być złożony na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

- To, co dzieje się z pieniędzmi z Unii Europejskiej: to, że my ich nie dostajemy, to tak naprawdę jest działalność pana ministra Ziobry. On je blokuje i szantażuje Jarosława Kaczyńskiego - zaznaczył w Polskim Radiu 24 Grzegorz Napieralski. 

"Wszystko jest możliwe"

- Ale druga kwestia - myślę, że w tym przypadku ważniejsza - to fakt, iż zawirowania w koalicji rządzącej, poważne napięcia, mogą spowodować to, że dziś taki wniosek ma szanse być zrealizowany pozytywnie, że koalicji rządzącej może zabraknąć kilku głosów, aby obronić pana ministra Zbigniewa Ziobro. Tak naprawdę wszystko jest możliwe - stwierdził poseł. 

Jego zdaniem "ta sytuacja jest inna niż wszystkie". - Chodzi o blokowanie olbrzymich środków z Unii Europejskiej, przy wielkich problemach, szalejącej inflacji i wojnie, która toczy się za naszą wschodnią granicą - powiedział polityk.

Jak podkreślił, "wszyscy dziś dokładnie wiemy - a Jarosław Kaczyński czy Mateusz Morawiecki wiedzą to najlepiej - że bez pieniędzy z Unii Europejskiej Polska sobie nie da rady". - Dziś jedynym politykiem, który to blokuje, jest Zbigniew Ziobro - podsumował Grzegorz Napieralski.

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
14:28 _PR24_AAC 2022_05_11-07-36-12.mp3 Grzegorz Napieralski o wniosku o odwołanie Zbigniewa Ziobro (24 Pytania - rozmowa poranka) 

***

Audycja: "24 Pytania - rozmowa poranka"

Prowadząca: Eliza Olczyk 

Gość: Grzegorz Napieralski (poseł niezależny w ramach Koalicji Obywatelskiej)

Data emisji: 11.05.2022

Godzina: 7.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem