more_horiz

Anna Zalewska o zmianach w PiS: byliśmy przygotowani na to trzęsienie ziemi

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2022 08:08
- U nas trzęsienia ziemi są zapowiadane, więc byliśmy na nie przygotowani. Prezes naszej partii Jarosław Kaczyński podjął taką decyzję, że mamy być bliżej wyborców, stąd podział na tak małe okręgi - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Zalewska, europoseł PiS.

Komitet Polityczny PiS podjął we wtorek decyzję o zaakceptowaniu nowej struktury okręgowej partii. Zaakceptował też 94 pełnomocników okręgowych ugrupowania w miejsce 41 działających dotychczas. Nowe okręgi swoim zasięgiem terytorialnym są dostosowane do okręgów senackich. Osoby, które mają być pełnomocnikami okręgowymi - zgodnie z decyzją kierownictwa PiS - nie mogą pełnić funkcji ministerialnych, wiceministerialnych oraz być członkami prezydium Sejmu i Senatu. 

"Byliśmy przygotowani na to trzęsienie ziemi"

Na antenie Polskiego Radia do zmian w strukturach partii odniosła się europoseł Anna Zalewska. Jak oceniła, "u nas trzęsienia ziemi są zapowiadane, więc byliśmy na nie przygotowani". - Prezes naszej partii Jarosław Kaczyński podjął taką decyzję, że mamy być bliżej wyborców, stąd podział na tak małe okręgi, czasami liczące dwa lub trzy powiaty - powiedziała.

- Ta bliskość jest konieczna, ponieważ za nami prawie dwie kadencje, pandemia, wojna i jej skutki, kryzys energetyczny w Europie i inflacja - wskazała.

Jak dodała, "trzeba po prostu z wyborcami być w tych trudnych chwilach". - Mówić o tym, co się zrobiło, ale też pokazywać, co się robi teraz i co będzie się robić, aby razem przeżyć ten trudny czas - powiedziała.


Więcej w zapisie audycji.

Posłuchaj
12:31 Zalewska.mp3 Anna Zalewska: byliśmy przygotowani na to trzęsienie ziemi (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Anna Zalewska, europoseł PiS

Data emisji: 29.06.2022

Godzina emisji: 7.35


jb

Zobacz także

Zobacz także