more_horiz

"Kobiety wykonują potężną pracę". Marlena Maląg o powrotach matek z urlopów macierzyńskich

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 08:38
- Kobiety, które podejmują decyzję o pozostaniu w domu po urodzeniu pierwszego czy kolejnego dziecka, wykonują potężną pracę. Działania, które podejmujemy są po to, aby rodzina czuła wsparcie - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Na antenie Polskiego Radia 24 minister rodziny i polityki społecznej mówiła o wsparciu dla kobiet, które wracają do pracy po urlopie macierzyńskim. Jak podkreśliła Marlena Maląg, "wsparcie dla kobiet jest bardzo ważne". - Kobiety, które podejmują decyzję o pozostaniu w domu po urodzeniu pierwszego czy kolejnego dziecka, wykonują potężną pracę - zaznaczyła.

"Rodzina musi czuć wsparcie"

- Działania, które podejmujemy są po to, aby rodzina czuła wsparcie - wskazała. - Dla kobiet, które chcą łączyć życie zawodowe z rodzinnym wprowadzamy zmiany w kodeksie pracy, które na to pozwalają - powiedziała i dodała, że "jest to między innymi praca zdalna, wydłużanie urlopu rodzicielskiego, także stabilizacja związana z umowami o pracę". - To jest bardzo ważne - podkreśliła.

Wskazała również, że "dajemy taką możliwość, aby pracownik, który pracuje co najmniej rok, raz w roku mógł wystąpić o to, że chciałby zmienić swoją umowę z czasu określonego na czas nieokreślony". 

-Bardzo ważne są także zmiany związane z elastycznym czasem pracy - oceniła. - Rodzice, mamy, które wychowują dzieci do 8 roku życia, będą mogły poprosić o elastyczną formę czasu pracy swojego pracodawcę - powiedziała.


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
16:17 _PR24_AAC 2023_03_07-07-08-13.mp3 Marlena Maląg: działania, które podejmujemy są po to, aby rodzina czuła wsparcie (Polskie Radio 24)

***

Audycja: 24 pytania - rozmowa poranka

Prowadzi: Dorota Kania

Gość: Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej 

Data emisji: 7.03.2023

Godzina emisji: 7.06


jb

Zobacz także

Zobacz także