more_horiz

Poseł PiS: Unia Europejska bez Polski będzie ułomna

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 09:05
– Zapewniam, że jesteśmy eurorealistami, widzimy mocną pozycję Polski w Unii Europejskiej – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Jan Mosiński, poseł PiS. Gość odniósł się do spekulacji, które pojawiły się po ostatnim szczycie Wspólnoty w Brukseli. Zgodnie z nimi rząd PiS miałby chcieć Polexitu.
Audio
  • 14.03.2017 Jan Mosiński: Europa dwóch prędkości to powolny rozpad Unii
Jan Mosiński, poseł PiS
Jan Mosiński, poseł PiSFoto: PR24/MS

Jan Mosiński podkreślał, że Unia Europejska bez Polski będzie ułomna, podobnie Polska bez UE. – Trzeba uciąć te niepotrzebne spekulacje – zaznaczył. Gość wyjaśniał, że stanowisko Polski na szczycie w Brukseli i wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej to już historia. – Przed nami rocznica traktatów rzymskich, być może okazja, by powrócić do pomysłu stworzenia nowego traktatu, który ureguluje wszystkie wątpliwości, m.in. co do wyboru przewodniczącego RE – mówił.

Mosiński ocenił, że Europa dwóch prędkości to powolny rozpad Unii. Zaznaczył, że przyszedł czas na refleksję szefów państw i rządów, „po dobrej postawie, jaką zaprezentowała na szczycie premier Beata Szydło”.

Gość mówił również o reformie emerytalnej. Podkreślił, że jest ona konieczna, bowiem system od wielu lat jest niewydolny. – Mają to być 3 filary: zakładowy, państwowy i prywatny. Natomiast nie będzie zgody na zakaz łączenia aktywności zawodowej z pobieranym świadczeniem. To byłoby grubo niesprawiedliwe – podsumował.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.  

Polskie Radio 24/ip

_________________

24 pytania - wszystkie audycje

Data emisji: 14.03.2017

Godzina emisji: 8:33Zobacz także

Zobacz także