more_horiz

Poseł PiS: opozycja próbowała nas prowokować

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 08:27
– Suweren wybiera władzę ustawodawczą i wykonawczą. Władzę sądowniczą natomiast wybierają sędziowie. To jest patologia – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Paweł Lisiecki. Poseł Prawa i Sprawiedliwości na naszej antenie odniósł się do uchwalanych obecnie przez Sejm zmian w sądownictwie.
Audio
  • 19.07.17 Poseł PiS: Opozycja próbowała nas prowokować

Podczas drugiego czytania projektu ustawy o Sądzie Najwyższym doszło do utarczek słownych między posłami Prawa i Sprawiedliwości a politykami opozycji. W wymianie zdań wziął udział m.in. Jarosław Kaczyński. Prezes PiS odpowiadał na słowa Borysa Budki (PO), który mówił: „Dopóki był śp. Lech Kaczyński, pan nie odważył się podnieść ręki na wymiar sprawiedliwości (…)”. Lider partii rządzącej powiedział: „Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami”.

Jak mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki, w Sejmie panowała gorąca atmosfera. – Poziom emocji był bardzo duży. Opozycja próbowała nas prowokować, wyprowadzić z równowagi – relacjonował poseł PiS-u. – Nie chcę komentować samych słów Jarosława Kaczyńskiego. W Sejmie był harmider, nie jestem na tyle zorientowany, by oceniać sytuację (…). Jednak „ostrze” debaty zamiast skupić się na Sądzie Najwyższym, skupione zostało na prezesie. To nie powinno było mieć miejsca – zaznaczył.

W opinii gościa PR24, zmiany w sądownictwie, pomimo protestów opozycji i części środowiska prawniczego, są konieczne. – (…) z sądami nie jest wszystko w porządku, sądy należy reformować. Szliśmy do wyborów z hasłem reformy wymiaru sprawiedliwości, chcemy dokonać tych zmian – podkreślał Paweł Lisiecki. – Suweren wybiera władzę ustawodawczą i wykonawczą. Władzę sądowniczą natomiast wybierają sędziowie. To jest patologia – pointował polityk.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka był Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24

24 Pytania - Rozmowa Poranka w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 19.07.17

Godzina emisji: 7.35


Zobacz także

Zobacz także