more_horiz

"Wrażliwy na kwestie społeczne". Wanda Nowicka o kandydacie Lewicy na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 08:01
- Robert Biedroń proponuje wizję Polski opartą z jednej strony o przestrzeganie praw człowieka, respektowanie wszystkich osób żyjących w Polsce pod kątem ich praw; drugi aspekt to wrażliwość na kwestie społeczne, zwłaszcza teraz, w dobie koronawirusa - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Wanda Nowicka. 
Audio
  • Wanda Nowicka o kampanii wyborczej (24 Pytania - rozmowa poranka)
Wanda Nowicka
Wanda Nowicka Foto: PR24

Po ogłoszeniu daty wyborów przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek rozpoczęła się kampania wyborcza. Liderem sondaży jest obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda. Kandydatem Lewicy jest Robert Biedroń.  

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Andrzej Duda ze zdecydowaną przewagą nad rywalami. Nowy sondaż wyborczy

Zdaniem rozmówczyni PR24 proponuje on "wizję Polski opartą o przestrzeganie praw człowieka, respektowanie wszystkich osób żyjących w Polsce pod kątem ich praw". - Drugi aspekt to wrażliwość na kwestie społeczne, zwłaszcza teraz, w dobie koronawirusa - powiedziała Wanda Nowicka.

twitter robert biedroń 663.jpg
Biedroń o Trzaskowskim: wilk przywdziewa owczą skórę, lista grzechów PO jest bardzo długa

"Wyrównać nierówności społeczne"

Podkreśliła również, że "Lewicę i Roberta Biedronia cechuje wrażliwość społeczna". - Chcemy wyrównać nierówności społeczne, które istnieją w Polsce. Polityka w kraju w tym zakresie wciąż wymaga wiele do zrobienia - stwierdziła. 

- Jeśli mówimy o równości w społeczeństwie, nie można nie dostrzegać, że niektórzy mają lepiej, także jeśli chodzi o kwestie ekonomiczne. Poruszenie przez Roberta Biedronia kwestii księży, tego, że nie rozliczają się z podatków, jak my wszyscy normalni ludzie, jest istotne - dodała posłanka Lewicy. 

Zaznaczyła, że "Robert Biedroń podnosi także kwestię budowy miliona tanich mieszkań na wynajem". - Z naszego punktu widzenia jest to niezwykle ważny postulat skierowany do młodych ludzi, którzy - jak wiadomo - w Polsce mieszkań nie mają - powiedziała polityk. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: 24 pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Wanda Nowicka (Lewica)

Data emisji: 04.06.2020

Godzina emisji: 7.15

PR24/bartos

Zobacz także

Zobacz także