more_horiz

"Kolejna pusta obietnica". Marcin Kierwiński o planie odbudowy Pałacu Saskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 08:05
- Już kiedyś to słyszałem. To kolejna pusta obietnica. Warto też zadać pytanie, do czego miałby ten pałac służyć. Wolałbym, aby te pieniądze były przeznaczone na metro. To są realne potrzeby - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PO Marcin Kierwiński. 
Audio
  • Marcin Kierwiński o planach odbudowy Pałacu Saskiego (24 Pytania - rozmowa poranka)

- Odbudowa Pałacu Saskiego jest symbolem naszej niezłomności, symbolem odpowiedzialności za polski los i nadziei dla przyszłych pokoleń - powiedział we wtorkowej rozmowie z PAP wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

plac piłsudskiego pałac saski free nac gov 1200 .jpg
Piotr Gliński: odbudowa Pałacu Saskiego staje się faktem - to symbol naszej niezłomności

Jak zaznaczył, "my nie tylko o tym mówimy, ale ten proces już się rozpoczął, prace nad projektem trwają od kilku miesięcy". Podkreślił również, że "odbudowa Pałacu Saskiego staje się faktem".

Inne zdanie na ten temat miał gość PR24. Według niego jest to "przede wszystkim kolejna pusta obietnica".


Posłuchaj
14:06 PR24_mp3 2021_05_21-07-36-04.mp3 Marcin Kierwiński o planach odbudowy Pałacu Saskiego (24 Pytania - rozmowa poranka)

 

- Już kiedyś tę obietnicę słyszałem. Warto też zadać pytanie, do czego miałby ten pałac służyć. Dziś nie buduje się pałacu dla pałacu - stwierdził Marcin Kierwiński. 

- Wolałbym, aby te pieniądze były przeznaczone na metro. To są realne potrzeby - powiedział poseł Platformy Obywatelskiej. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "24 Pytania-rozmowa poranka"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Marcin Kierwiński (PO)

Data emisji: 21.05.2021

Godzina: 7.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także