more_horiz

"Nie można pozwolić, by wprowadzano w Polsce anarchię". Poseł PSL o buncie w ośrodku dla migrantów

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 08:35
- Jeżeli ktoś chce faktycznie przyjąć azyl, chce zostać w naszym kraju, musi się dostosować do polskiego prawa. Nie możemy pozwolić na to, żeby mieszkańcy innych krajów, którzy przybyli do nas, próbowali wprowadzać anarchię w naszym państwie - powiedział w Polskim Radiu 24 prezes Podlaskiego Zarządu Wojewódzkiego PSL i poseł tej partii Stefan Krajewski.

Około 100-osobowa grupa imigrantów, przebywająca w ośrodku w Wędrzynie (Lubuskie), w czwartek po południu zaczęła się agresywnie zachowywać. Migranci zaczęli szarpać i niszczyć ogrodzenie. Wybite zostały też szyby w ośrodku. Sytuacja została już opanowana. Jak przekazała rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak, migranci zachowują się już spokojnie.

Gość PR24 podkreślił, że "jeżeli ktoś chce się pojawić w naszym kraju, to powinien przyjąć obowiązujące w nim przepisy". - Przepisy prawa obowiązują wszystkich - nienależnie od tego, czy ktoś jest stałym mieszkańcem czy gościem, migrantem. Trzeba przestrzegać prawa - zaznaczył Stefan Krajewski. 

- Jeżeli ktoś chce faktycznie przyjąć azyl, chce zostać w naszym kraju, musi się dostosować do polskich przepisów, do polskiego prawa - dodał poseł. 

Według niego "nie możemy pozwolić na to, żeby mieszkańcy innych krajów, którzy przybyli do nas, próbowali wprowadzać anarchię w naszym kraju".

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:46 PR24 2021_11_26-07-36-01.mp3 Stefan Krajewski o kryzysie migracyjnym (24 Pytania - rozmowa poranka)

***

Audycja: "24 pytania - rozmowa poranka"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Stefan Krajewski (PSL)

Data emisji: 26.11.2021

Godz. emisji: 7.35

PR24/bartos

Zobacz także

Zobacz także