more_horiz

Krzysztof Sobolewski: KE zatwierdzi Krajowy Plan Odbudowy jeszcze w tym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 08:01
- Jeszcze w tym tygodniu polski Krajowy Plan Odbudowy ma zostać zatwierdzony przez Komisję Europejską i zgodnie z tym, co wiem, pierwsze pieniądze z KPO powinniśmy otrzymać pod koniec wakacji albo na początku września - podkreślił poseł i sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, który skomentował na antenie Polskiego Radia 24 bieżące wydarzenia dotyczące polskiej polityki.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy Polska otrzyma pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. Po naszej stronie jest zobowiązanie do zmian legislacyjnych związanych z Izbą Dyscyplinarną, zaproponowane przez prezydenta. 

"Polska wypełniła tzw. kamienie milowe"

Krzysztof Sobolewski z Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że Polska powinna otrzymać pierwsze pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy podczas wakacji lub na początku września.

Polityk dodał, że jeszcze w tym tygodniu środki na KPO mają zostać zatwierdzone przez Komisję Europejską, a do końca wtorku poszczególni komisarze mogą zgłaszać swoje ewentualne zastrzeżenia.

Sekretarz generalny PiS podkreślił, że "Polska wypełniła założenia zwane kamieniami milowymi i z naszej strony jest oczekiwanie, że KE przestrzeni blokować KPO". - Pieniędzy nie otrzymaliśmy też z tego względu, że niektórym ugrupowaniom totalnej opozycji nie zależy na tym, aby Polska otrzymała te środki - zaznaczył. 

Poseł PiS skomentował również kwestię ponownych zarzutów Donlada Tuska wobec Prawa i Sprawiedliwości. - Nikt nie ma tylu zdjęć i nikt nie był tak uwielbiany przez Putina jak Donald Tusk, poczynając od zdjęć z samym Putinem poprzez zdjęcia z Angelą Merkel, która otworzyła Putinowi wrota do uzależnienia Europy Zachodniej - ocenił Krzysztof Sobolewski. 

Kwestia przedterminowych wyborów

Gość Polskiego Radia 24 w aspekcie przedterminowych wyborów wskazał, że "zgodnie z kanonem w politologii, kampania rozpoczyna się dzień po wyborach". - Zawsze można oczekiwać na coś, co jest zaskoczeniem, ale w tej chwili nie ma żadnych przesłanek wskazujących na wybory przed terminem konstytucyjnym - mówił.

- Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy jest stabilna, spokojna i mamy przed sobą kilka wspólnych projektów do realizacji w ZP. Są to m.in. projekty, które zgłasza, zarówno Kukiz’15, jak i Republikanie w kwestii liberalizacji dostępności do broni - dodał sekretarz generalny PiS.

Posłuchaj
18:18 sobbolewski.mp3 Krzysztof Sobolewski o bieżących wydarzeniach w polityce ("24 pytania - rozmowa poranka"/ PR24) 

Czytaj więcej:

***

Audycja: "24 pytania - Rozmowa poranka"

Prowadziła: Dorota Kania

Gość: Krzysztof Sobolewski (Prawo i Sprawiedliwość)

Data emisji: 24.05.2022

Godzina emisji: 7.35

IAR/nt

Zobacz także

Zobacz także