more_horiz

Urszula Nowogórska o ustawie prezydenckiej: poparcie PSL będzie uzależnione od przyjęcia naszych poprawek

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 08:06
- My od samego początku, od kiedy rozpoczął się temat ustawy prezydenckiej, mówiliśmy, że składamy trzy poprawki i nasze poparcie tego projektu będzie uzależnione od przyjęcia tych naszych poprawek - mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Nowogórska (PSL).

Likwidacja Izby Dyscyplinarnej, reforma systemu dyscyplinarnego oraz przywrócenie do orzekania zawieszonych sędziów to główne warunki Komisji Europejskiej. Ich spełnienie ma zagwarantować Polsce rozpoczęcie wypłat w ramach Krajowego Planu Odbudowy. W Davos prezydent Andrzej Duda wyraził nadzieję, że Sejm przyjmie ustawę o Sądzie Najwyższym w kształcie, który zyska jego akceptację.

Na antenie Polskiego Radia 24 poseł Urszula Nowogórska z PSL mówiła o prawdopodobnym dzisiejszy głosowaniu nad ustawą prezydencką. Jak powiedziała, "rzeczywiście nie wiemy, czy dojdzie dziś do głosowania, dlatego, że niby jest wstępny harmonogram, ale potwierdzenia jeszcze nie mamy". 

"Poparcie PSL będzie uzależnione od przyjęcia naszych poprawek"

Zapytana o możliwe stanowisko PSL w trakcie głosowania, wskazała, że "my od samego początku, od kiedy rozpoczął się temat ustawy prezydenckiej, mówiliśmy, że składamy trzy poprawki i nasze poparcie tego projektu będzie uzależnione od przyjęcia tych naszych poprawek". - Zobaczymy w obróbce technicznej jak to się stanie - dodała. 

- Jeżeli ktoś dąży do konsensusu, do porozumienia i działania ponad podziałami, to różne rzeczy mogą się zdarzyć. Również na sali w drugim czytaniu takie rzeczy nieraz się zdarzały, że posłowie składali poprawki, później znowu spotykała się komisja i nad nimi dyskutowała - przekazała i dodała, że "tak naprawdę w parlamencie w procesie legislacyjnym wszystko się może zdarzyć".

- Po dzisiejszym klubie będziemy mieli ostateczne, jasne i czytelne stanowisko w tej sprawie. Na pewno państwo będziecie o tym słyszeć - podkreśliła.


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:04 Nowogorska.mp3 Urszula Nowogórska: poparcie PSL będzie uzależnione od przyjęcia naszych poprawek (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: 24 Pytania - Rozmowa poranka

Prowadząca: Eliza Olczyk

Gość: Urszula Nowogórska (PSL)

Data emisji: 25.05.2022

Godzina emisji: 7.36


jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem