more_horiz

Jarosław Sellin o atakach na prezesa PiS: Donald Tusk stworzył armię nienawistników

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2022 07:56
- Dostrzegam jednostronne, wypracowane już przez kilkanaście lat tworzenie armii nienawistników przez główną partię opozycyjną, na której czele stoi Donald Tusk - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przebywał w weekend Wielkopolsce, gdzie spotykał się z wyborcami. Przed lokalem w Kórniku, gdzie odbywało się jedno ze spotkań, zebrali się protestujący. "Lider partii nie wyszedł do pikietujących, a emocje były na tyle silne, że musiał on opuścić budynek tylnym wejściem" - relacjonował wydarzenia lokalny portal wtk.pl. W sieci pojawiły się nagrania, na których widać manifestujących, którzy wykrzykują w kierunku prezesa PiS hasła: "Będziesz siedział", "J...ać PiS" oraz "Wyp...ać". Kolumnę samochodów z opuszczającym budynek prezesem PiS ochraniali policjanci.

"Armia nienawistników"

Na antenie Polskiego Radia 24, odnosząc się do wydarzeń z minionego weekendu, Jarosław Sellin powiedział: "nie dostrzegam generalnej brutalizacji życia społecznego, dostrzegam jednostronne, wypracowane już przez kilkanaście lat tworzenie armii nienawistników przez główną partię opozycyjną, na której czele stoi Donald Tusk".

- To się dzieje już od roku 2005. Przeciwko PiS, przeciwko braciom Kaczyńskim, a przede wszystkim Jarosławowi Kaczyńskiemu - podkreślił. - Tworzone jest to przez takie najbardziej zapiekłe media opozycyjne w stosunku do obozu Zjednoczonej Prawicy. Ta armia nienawistników została stworzona, wyhodowana i uaktywnia się w każdej sytuacji, gdy może być w pobliżu osób związanych ze Zjednoczoną Prawicą, głównie liderów - ocenił.

"Przywoływanie do porządku i dyscyplinowanie"

Wskazał, że "taka partia jak PO w dużej mierze uzależniona jest od nienawistników, których sobie stworzyła". - Nie może sobie nawet pozwolić na jakieś elementy bardziej umiarkowanej czy bardziej konstruktywnej polityki, bo jest od razu dyscyplinowana przez tych ludzi, którzy mają najbardziej widoczny wpływ na nastroje tego elektoratu - zaznaczył.

- Nawet jeśli ktoś próbuje racjonalizować ten swój styl opozycyjny w PO, to od razu jest przywoływany do porządku, dyscyplinowany. Zarówno przez tych najbardziej zapiekłych wyborców, jak i przez opozycyjne media - dodał.


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
15:20 Sellin.mp3 Jarosław Sellin: Donald Tusk stworzył armię nienawistników (Polskie Radio 24)

***

Audycja24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadził: Dorota Kania

Gość: Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego

Data emisji: 26.07.2022

Godzina emisji: 07.07

jb

Zobacz także

Zobacz także