more_horiz

"Użyto materiałów stworzonych przez komunistyczne państwo". Sellin o atakach medialnych na Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 08:09
- Jan Paweł II jest najważniejszym Polakiem w 1000-letniej historii Polski. Najwyraźniej osobom atakującym uwiera gorset polskości. Osłabia się Kościół katolicki i polską wrażliwość, to jest ojkofobia, niechęć do własnego gniazda, kompleks. Chodzi o podważenie instytucji Kościoła i podstawowych idiomów polskości - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. 

Stacja TVN24 opublikowała reportaż, w którym autorzy przekonują, że Karol Wojtyła wiedział o pedofilii w Kościele, zanim został papieżem. Po emisji materiału w sieci nie ustają ataki na polskiego świętego. 

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że użyto materiałów sprzed pół wieku, gdy Karol Wojtyła Wojtyła był biskupem krakowskim. - Te materiały stworzyła policja polityczna komunistycznego państwa. Wiadomo, że były używane do walki z politycznymi przeciwnikami. Jednym z głównym przeciwników był wtedy Kościół katolicki, materiały oparte są na insynuacjach. Środowiska medialne, które ich używają, przez lata twierdziły, że stosowanie takich materiałów to "babranie się w szambie", że nie można się na nich bezkrytycznie opierać. Tymczasem gdy okazało się, że można nimi uderzyć w osobę i instytucję, wobec której żywi się głęboką niechęć, to materiały stają się wiarygodne - powiedział Jarosław Sellin. 

Czytaj także:

- Środowiska projektujące nam nowy, wspaniały świat, który ma się odciąć od korzeni zachodniej cywilizacji judeochrześcijańskiej, najbardziej przyjaznej człowiekowi, uważają, że głównym przeciwnikiem i przeszkodą jest Kościół katolicki. Podobnie zrobiono w Hiszpanii i Irlandii, robi się to we Włoszech i w Polsce.  Jeśli nie można polemizować z prawdą o człowieku i małżeństwie, na czym polega istota płci, to niszczy się autorytety, które tę prawdę głoszą. Z prawdą trudno jest polemizować, bo sama się obroni. Jan Paweł II jest najważniejszym Polakiem w 1000-letniej historii Polski. Najwyraźniej osobom atakującym uwiera gorset polskości. Osłabia się Kościół katolicki i polską wrażliwość, to jest ojkofobia, niechęć do własnego gniazda, kompleks. Chodzi o podważenie instytucji Kościoła i podstawowych idiomów polskości - tłumaczył wiceminister kultury.

Dodał, że pedofilia jest marginesem w Kościele katolickim. - Wiem o tym, bo jestem przedstawicielem Kościoła katolickiego. Uwielokrotnia się ten margines, że Kościół jest wyłącznie przesiąknięty tą skazą.  Próbuje się utrwalać kompletnie fałszywy obraz - podsumował Sellin. 

Posłuchaj
15:32 _PR24_AAC 2023_03_08-07-07-11.mp3 Jarosław Sellin gościem Doroty Kani (24 pytania - Rozmowa poranka)

 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka
Prowadzi: Dorota Kania
Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego)
Data emisji: 8.03.2023
Godzina emisji: 7.06

PR24/jt

Zobacz także

Zobacz także