more_horiz

Wsparcie dla Ukrainy niezależne do wyniku wyborów. Senator Lewicy: zawsze słyszałem zgodny głos

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2023 08:35
- Uczestnicząc w posiedzeniach Rady Bezpieczeństwa Narodowego, czy innych gremiach, zawsze słyszałem zgodny głos, i po stronie opozycji, i po stronie rządzących - przyznał w Polskim Radiu 24 senator Lewicy Wojciech Konieczny mówiąc o politycznym wsparciu dla Ukrainy. - Już nawet Konferederacja chyba nie wypowiada się kontrowersyjnie na ten temat - ocenił.

- Mam nadzieję, że brak dyskusji o wsparciu dla Ukrainy w kampanii wyborczej spowodowany jest tym, że mamy podobne poglądy na to, co się dzieje na Ukrainie i jaka jest rola Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 senator Lewicy Wojciech Konieczny, pytany, dlaczego temat wojny jest słabo widoczny w tzw. prekampanii wyborczej opozycji.

- W kontekście wyborów jest obojętne, która opcja wygra. Nie zmienimy swojego stanowiska. Będziemy wspierać Ukrainę i będziemy przeciwni tej agresji - zaakcentował.

- Uczestnicząc w posiedzeniach Rady Bezpieczeństwa Narodowego, czy innych gremiach, zawsze słyszałem zgodny głos, i po stronie opozycji, i po stronie rządzących - podkreślił.

Jednorodny głos wyborców

W ocenie polityka, wszystkie media pokazują jedną stronę spojrzenia na wojnę na Ukrainę. - Może politycy nie widzą więc w tym pola do zdobycia nowych wyborców, do ugruntowania swojej pozycji. Czy to wyborcy Lewicy, czy PSL, czy Prawa i Sprawiedliwości, w ogromnej większości są oni przeciwni Rosji i chcą wspierać Ukrainę - stwierdził. 

- Moglibyśmy się skupiać na tym, żeby poparcie w polskim społeczeństwie dla Ukrainy i dla uchodźców z Ukrainy nie malało i by było utrzymywane na tym samym poziomie - zaznaczył.

Jak mówił, politycy mogliby sygnalizować, które inicjatywy, w kontekście Ukrainy, "mogłyby być bardziej nasilone, a które mniej", ale w obawie o bycie odebranymi jako wspierający Rosję lub obojętni wobec konfliktu, "wolą tego tematu nie podnosić". - Już nawet Konferederacja chyba nie wypowiada się kontrowersyjnie na ten temat - ocenił Wojciech Konieczny.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:04 Wojciech-konieczny--PR24_mp3 2023_03_29-07-35-40.mp3 Wojciech Konieczny: w razie wygranych wyborów nie zmienimy zdania co do wojny na Ukrainie ("24 pytania/ PR24")

Czytaj także:

***

Audycja: "24 pytania - rozmowa poranka"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Wojciech Konieczny (Senator Lewicy)

Data emisji: 29.03.2023

Godzina emisji: 7.35


Polskie Radio 24/ mbl

Zobacz także

Zobacz także